Internets cīņā par Nobela Miera prēmiju

Internets ir iekļauts to organizāciju sarakstā, kuras nominētas 2010. gada Nobela Miera prēmijai – kopā nominēti 237 indivīdi un organizācijas. Šī gada nomināciju skaits pārsniedzis pagājušā gada rekordu – 205 nominācijas. Interneta nomināciju Nobela Miera prēmijai īpaši atbalsta Wired izdevuma Itāļu versija, kura savu izvēli pamato ar Interneta ietekmi uz dialogu, debati un saskaņu (consensus).

Nobela institūta direktors BBC ziņu dienestam sacījis, ka organizācija saņēmusi tūkstošiem nomināciju, un katrs nominants atbalstīts ar dažādu balsu skaitu – ar vienu, desmit vai pat 100 balsu skaitu. Institūts neizsniedz nomināciju sarakstu – bieži nominatori par savu izvēli paziņo paši, piemēram, Interneta nomināciju atbalsta arī 2003. gada laureāts Shirin Ebadi un projekta $100 laptop dibinātājs – Nicholas Negroponte. Nominācijas izvirza ne tikai Nobela laureāti, valdību dalībnieki un universitāšu profesori, bet arī citi – galavārds pieder Nobela komitejai Norvēģijā, kuras dalībnieki satiekas katra gada. 9 martā.

Paziņojums par uzvarētāju, visticamāk, tiks veikts 8. oktobrī, uzvarētājam saņemot aptuveni 1,4 miljonus ASV dolāru prēmiju. Kaut gan nav skaidrības, kas pieņems naudas prēmiju, ja tā tiks izvirzīta Internetam. Interneta uzvarēšanas gadījumā balva, iespējams, ir “mūsu – visu”.

Avots – [url=http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/8560469.stm]bbc.co.uk[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us