Interneta pārlūku frontē karš nebeidzas – IE8 un FF3 beta versijas

Microsoft vakar paziņojuši, ka Internet Explorer 8 otrā testa (beta) versija testēšanai kļūs pieejama jau šīs vasaras otrajā pusē, un tā būs pieejama 20 dažādās valodās; tajā pat laikā tehnoloģiskā un drošības ziņā ļoti līdzīgais FireFox 3 jau tuvāko 24 stundu laikā tiks pie sava otrā fināla versijas kandidāta (Release Candidate 2).

Otrā Internet Explorer 8 testa versija visticamāk būs lejupielādējama augustā – piecus mēnešus pēc pirmās Beta versijas debijas, kas notika šī gada martā. Microsoft lēš, ka Beta 2 jau piedāvās daudzkārt augstāku drošības līmeni, plašāku savietojamību un vairākas iespējas papildinājumu izstrādātājiem. Nemaz negaidot augustu, kompānija aicinājusi mājas lapu izstrādātājus izmantot vairākas jaunās iespējas, kuras sniegs IE8 (CSS 2.1. u.c.). Saskaņā ar Microsoft sniegto informāciju, IE8 Beta 1 līdz šim brīdim no oficiālajiem serveriem lejupielādēta vairāk nekā divus miljonus reižu.

[img]/images/upload/browserwar.jpg[/img]
Arī Microsoft galvenais konkurents Mozilla nesnauž, un turpina gatavot FireFox 3, kuras fināla versijas debija bija gaidīta šajās dienās. Diemžēl apvienība nolēmusi nedaudz aizkavēt galējās versijas laišanu apgrozībā, to aizstājot ar otro gandrīz gatavo FireFox 3: „Esam atklājuši pietiekamu iemeslu, lai būtu nepieciešamība aizkavēt fināla produktu,” vēsta Mozilla izstrādātājs Maiks Beltzners (Mike Beltzner). Šobrīd pieejamā informācija liecina, ka programmas RC2 versijai „jāiet gaisā” 4. jūnijā, taču tiek solīts, ka šī mēneša laikā – pēc nedēļas vai divām – debitēs arī galējā FireFox 3 versija.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us