Internetā pārdos skaņas pavadījumus YouTube videorullīšiem

Tie, kuri vēlas nodrošināt savu video ar saundtreku un turklāt nepārkāpt autortiesības, var nopirkt mūziku interneta veikalā Friendly Music.

Kompānija Rumblefish šodien atklās interneta veikalu Friendly Music, raksta Mashable. Kompozīcijas, kas iegādātas veikalā, varēs izmantot kā muzikālu pavadījumu Internetā izvietotajiem video. Mājas lapas muzikālajā bibliotēkā pagaidām ietilpst pārsvarā maz pazīstamas melodijas, bet nākotnē Friendly Music plāno noslēgt līgumus ar vairāk slaveniem izpildītājiem.

Portāls mashable.com apgalvo, ka viena skaņdarba cena būs $1,99. Nopirkto kompozīciju var pārvērst par video saundtreku, ievērojot divus nosacījumus: pierakstā pie video jābūt norādītam izpildītāja vārdam un video nedrīkst izmantot komerciālos nolūkos. Video ar mūziku, kas nopirkta Friendly Music, var izvietot jebkurā videohostingā.

Ja YouTube administrācijai rodas aizdomas, ka video tiek izmantota nelegāla mūzika, tā noņem skaņas pavadījumu. Tāpat video var būt izdzēsts no servisa pēc tiesību īpašnieka prasībām. Tieši tādēļ dažas dienas atpakaļ Ņujorkas tiesa noraidīja mediakonglomerāta Viacom vairāku miljardu prasību izskatīšanu par YouTube apsūdzēšanu autortiesību izmantošanas pārkāpumā: tiesa paziņoja, ka YouTube pakļaujas amerikāņu Likumam par autortiesībām digitālajā laikmetā (DMCA, jeb Digital Millennium Copyright Act), saskaņā ar kuru kontenta provaideris nenes atbildību par lietotāju materiāliem, ja izņem tos pēc tiesību īpašnieka prasībām.

Kā avots izmantota mashable.com.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us