Internetā parādījies Trojas zirgs, kas tiek piedāvāts kā Google Chrome paplašinājums

Aizvien vairāk cilvēku uzsāk lietot Google Chrome tīmekļa pārlūkošanai un šo lietotāju vidū ir arī cilvēki, kuriem iepriekš nav bijusi pieredze ar spiegojumprogrammatūru. Kibernoziedznieki ir pievērsušies Google Chrome videi, lai [url=http://www.malwarecity.com/blog/trojan-as-fake-google-chrome-extension-797.html]izmantotu[/url] šo lietotāju pieredzes trūkumu.

Google Chrome lietotāji saņem e-pastu, kurā paziņots par jaunu Google Chrome pārlūka paplašinājumu, kas atvieglos lietotāju darbu ar e-pastiem pievienotajiem dokumentiem. Protams, vēstulei ir pievienota saite uz vietni, kur šo „paplašinājumu” iespējams lejupielādēt. Vietne, kurā lietotājam tiek piedāvāts lejupielādēt šo spiegojumprogrammu, ir uztaisīta ļoti līdzīga Google Chrome Extensions vietnei, lai maldinātu lietotājus.

[img]http://datuve/images/upload/20100420123126.jpg[/img]
Vēl viena lieta, kuru būtu pamanījuši pieredzējuši lietotāji (kas pirmkārt jau nemaz nebūtu devušies uz e-pastā norādīto vietni), ir „.exe” faila paplašinājums, lai gan Google Chrome paplašinājumiem tas parasti ir „.crx”. BitDefender programmatūra atpazīst šo kā Trojan.Agent.20577. Tā izmaina Windows HOSTS failu, liedzot pieeju Google un Yahoo tīmekļa vietnēm – to vietā lietotājs tiek novirzīts uz kibernoziedznieku veidotām vietnēm.

[url=http://www.malwarecity.com/blog/trojan-as-fake-google-chrome-extension-797.html]MalwareCity[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us