Interneta bandīti uzlauž Google Captcha

Google Capcha tehnoloģiju izmanto, lai pārbaudītu jaunos Gmail lietotājus, kuri vēlas reģistrēties, lai noskaidrotu vai tas ir cilvēks, vai arī robots, kā arī tad, ja lietotājs vairākas reizes ievada nepareizu paroli autorizējoties.

Google e-pasta Capcha tehnoloģijas uzlaušana ir tikai daļa no spameru uzbrukumiem publiskajiem e-pasta serveriem. Tiek uzskatīts, ka Microsoft pārziņā esošā Hotmail un Yahoo Mail jauno lietotāju reģistrācija un autorizēšana pirmoreiz tika uzlauzta 2007.gada jūnijā. Yahoo Mail ir savdabīgs līderis, salīdzinot visus publiskos e-pastus, pēc izsūtīto spama daudzuma, tas izsūta 88.7% no visa webmail spama. Gmail daļa ir 2.6%.

Spameri, kuri tiek pielīdzināti interneta noziedzniekiem, publiskos e-pastus izmanto, lai reklamētu pieaugušo satura mājas lapas. Liela daļa nelegālo darboņu spamu izmanto lai izsūtītu vīrusus, “trojas zirgus”, kā arī citu malware un spyware, ar kuru palīdzību noziedznieki iegūst kontroli par lietotāja datoru, kredītkaršu datiem vai identitāti. Pārdodot nelegāli iegūtos datus noziedznieki iegūst līdzekļus, lai attīstītu savas tehnoloģijas.

Spamošana ir tikai viena daļa no visas pasaules ēnas biznesa, kura kopējā vērtība ir 50 miljardi latu. Interneta eksperts Maksym Schipka norāda, ka ievērojama daļa interneta noziedzības tiek saistīta ar Krieviju, kur viena noziedznieka dienas ienākumi mērāmi līdz pat 5000Ls. Eksperti norāda, ka melnajā interneta biznesā tiek iesaistīts liels daudzums cilvēku – programmētāju, spameru, pārdevēju, starpnieku, botnetu īpašnieku un citi. Starp tiem ir starpnieki, kuri pārdod ar spamu iegūtos personu datus.

Pērkot vairumā, vienas ar spama palīdzību nozagtās identitātes cena vidēji ir 3Ls. Cena ietver vārdu, uzvārdu, adresi, pases vai autovadītāja apliecības datus, kredītkaršu un bankas konta numuru. Kredītkaršu numuri tiek pārdoti par 2-5% no atlikušās kartes bilances.

[i]Captcha[/i] – Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us