Internetā atrodama sastrēgumu informācija Rīgā, ko piedāvā Jāņa sēta

Pienākot rudenim un palielinoties auto skaitam pilsētas ielās, aktuāls kļūst jautājums par to, kādu ceļu izvēlēties, lai nonāktu galamērķī, neiekļūstot sastrēgumā. Šai gadījumā palīdzību Jums sniegs sastrēgumu analīzes sistēma, kas tikko kā izstrādāta „Jāņa sētas” interneta karšu pārlūkā un jau tagad ir brīvi pieejama mājaslapās www.kartes.lv/sastregumi, www.ZL.lv, www.1189.lv un www.celugids.lv.

Sastrēgumu jeb satiksmes caurbraucamības kontrole notiek vietās, kur Rīgā ir visnoslogotākā satiksme un kas šķiet visinteresantākās lietotājiem. Sistēmas pamatā ir vairāku tūkstošu automašīnu kustības datu analīze noteiktos ceļa posmos.

Informāciju par pārvietošanās ātrumu iegūst no transporta līdzekļiem, kas aprīkoti ar GPS sekošanas iekārtām.

Sastrēgumu informācija ir viegli un ātri uztverama, jo tā attēlota vizuāli uz kartes ar dažādu krāsu līnijām atkarībā no caurbraucamības pakāpes attiecīgajā ceļa posmā. Katra līnija uz kartes (tuvākajos karšu mērogos) norāda to, cik ilgā laikā var izbraukt konkrēto posmu. Informācija ir apkopota arī pāršķirstāmā tabulā ar meklēšanas iespēju, kur var redzēt visus kontrolējamos ceļa posmus un datus par to pašreizējo un vēsturisko caurbraucamību mēneša darbdienās. Informācija mainās reālā laikā un regulāri atjaunojas no sistēmā saņemtajiem datiem, tās atjaunošanas un pārrēķināšanas intervāls ir 5 minūtes, vizuāli atspoguļojot pieejamos datus par pēdējo stundu. Katrs interesents te var uzzināt to, cik ilgā laikā ir veicams noteikts ceļa posms.

Šis ir pirmais solis tehnoloģiskajam procesam, kas var sniegt pilnvērtīgāku informāciju par satiksmes noslogotību vai efektivitāti Rīgas ielās. Karšu izdevniecība Jāņa sēta pastāvīgi strādā pie inovatīvu ideju realizēšanas un jau realizēto projektu attīstīšanas, tādēļ arī šo pakalpojumu ir plānots attīstīt, uzlabojot analīzes algoritmus un datu kvalitāti, kā arī papildinot to ar jauniem sastrēgumu kontroles posmiem.

Papildus satiksmes informācijai ir izveidota arī Rīgas ielu remontdarbu karte par vietām, kur ir satiksmes ierobežojumi. Šī informācija ir iegūta no Rīgas domes Satiksmes departamenta informatīviem materiāliem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us