Interneta atkarība būtu jāpieskaita pie garīgajām slimībām

„Ārsts Džeralds Bloks (Jerald Block) uzskata, ka pārmērīga tiešsaistes spēļu spēlēšana, pornogrāfijas meklēšana tīmeklī, kā arī nemitīga e-pasta un citu ziņu sūtīšana būtu liekama vienā katlā ar jebkuru garīgo saslimšanu,” teikts publikācijā, kas ievietota ASV lielākajā psihiatrijas žurnālā „American Journal of Psychiatry”.

Publikācijas autors uzsver, ka tīmekļa atkarība cilvēka uzvedību iespaido vairākos veidos. Tiek zaudēta laika izjūta un pie datora var tikt pavadītas neskaitāmas stundas, atņemot tās miegam, pastaigām vai ēšanai; tā pat pastiprinās dusmu lēkmes vai neapmierinātība brīžos, kad piekļuve datoram ir ierobežota. Interneta atkarīgie aizvien vairāk ieslēdzoties sevī un kļūst sociāli izolēti no apkārtējās vides, šo situāciju mēģinot „labot” ar baudu, kas tiek gūta, nemitīgi pērkot jaunu datora aparatūru. Par „atkarībnieku etalonu” autors min populārās spēles World Of Warcraft spēlētājus.

[img]/images/upload/addict_1.jpg[/img]
Lai aptvertu situācijas nopietnību, Dž.Bloks vēsta, ka, piemēram, 2006. gadā Dienvidkorejā vidusmēra skolēns nedēļā tiešsaistes spēlēs baudījumu guva apmēram 23 stundu garumā un nu jau vairāk nekā 210 tūkstošiem bērnu būtu nepieciešama palīdzība tieši saistībā ar pārmērīgu aizraušanos ar spēlēm un internetu. Turpat netālu esošās Ķīnas jauniešu starpā par atkarīgiem uzskatāmi 13,7 procenti jauniešu.

[img]/images/upload/addict_2.jpg[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us