Internet Explorer – vienīgais pārlūks, kura popularitāte mazinājusies

Sen garām tas periods, kad Internet Explorer varēja neuztraukties par tirgu. Pēdējo gadu laikā popularitāti iemantojuši vairāki alternatīvie interneta pārlūki, no kuriem iecienītākais – FireFox – jau izcīnījis 18,41% patērētāju uzticību. Arī pārējie alternatīvie pārlūki ieguvuši lielāku tirgus daļu, to izcīnot uz Microsoft radītās programmas rēķina.

Net Applications veiktais pētījums rāda, ka, salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, maijā FireFox tirgus daļa pieaugusi no 17,76 procentiem uz jau minētajiem 18,41% (+0,65%), arī Apple izstrādātais Safari kļuvis populārāks un uzkāpis no 5,81 uz 6,25%; līdzīgu popularitātes kāpumu piedzīvojuši arī Opera un citi mazāki pārlūki. Patiesībā, vienīgais lielais tirgus spēlētājs, kura lietošanas apjomi samazinājušies, ir Microsoft Internet Explorer – maijā to lietojuši tikai 73,75% no visiem pasaules interneta lietotājiem. Tikai divus gadus atpakaļ Internet Explorer tika lietots apmēram 85% datoru.

[img]/images/upload/vioxx_firefox.gif[/img]
Analītiķu kompānija uzskata, ka Mozilla FireFox jau tuvākā mēneša laikā varētu pārkāpt 20% slieksni, tādējādi formāli uzsākot vēl nopietnāku cīņu par patērētājiem. Lai arī sākumā šķiet, ka papildus teju 1,6% iegūt varētu būt samērā grūti, der atcerēties, ka dažu nedēļu laikā klajā varētu nākt FireFox 3.

[img]/images/upload/all_explorers.png[/img]
Safari pieaugošo popularitāti Net Applications skaidro ar aizvien pieaugošo Mac datoru lietotāju skaitu un arī iPhone/iPod Touch lietošanu: „Apple Mac kļūst aizvien populārāki, un, tā kā Internet Explorer uz Mac vairs nav pieejams, var vērot Safari un FireFox popularitātes kāpumu tieši no Mac puses,” skaidro Vinss Vizakaro (Vince Vizzaccaro), analītiķu kompānijas viceprezidents.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us