Internet Explorer 8 Beta 2 ieraudzījis dienasgaismu

Vakar Microsoft izlaida sava interneta pārlūka Internet Explorer jaunākās – astotās – versijas otro „beta” stadijas programmu. Paši Microsoft skaidro, ka iekļautas vairākas jaunas funkcijas un veikti uzlabojumi visos pārlūkam svarīgajos jautājumos, t.sk. ātrumā, drošībā, savietojamībā, pārvaldīšanā un citur. Joprojām svarīgākais jautājums dienas kārtībā – kā šī programmas versija ir salīdzināma ar populāro Firefox, Safari vai Opera?

Portāla TG Daily eksperti jau iemēģinājuši roku otrās testa versijas vidē un nonākuši pie vairākiem secinājumiem. Līdzīgi kā Mozilla, arī Microsoft daudz strādājuši pie programmas dzinēja paātrināšanas. Salīdzinājumā ar šobrīd aktuālo IE7, pārlūks ir kļuvis ātrāks – subjektīvi vērtējot, pat trīs reizes ātrāks (lapu ielāde notiekot pat nedaudz fiksāk kā ar šobrīd neoficiālo līderi Firefox). Drošības jautājumā pievienotas 12 jaunas funkcijas, to skaitā atrodama brīdināšana par domēniem, datu okšķerēšanas filtrs un dažādu ActiveX uzstādījumu saglabāšana katram lietotājam individuāli. Drošības jaunais jēdziens – InPrivate – ir kompānijas radīts mehānismu kopums, kas vieniem varētu patikt, citiem ne.

[img]/images/upload/ie8beta2.jpg[/img]
Internet Explorer 8, šķiet, daudz ietekmējušies no Firefox, jo klāt nākušas šajā pārlūkā redzētas iespējas. Piemēram, meklēšanas logs, kas nevis izlec, bet klusi parādās lapas apakšpusē; vai, piemēram, gudrais adrešu logs, kas darbojas līdzīgi kā FF. Tāpat iespējams saglabāt un no jauna atvērt esošo pārlūka sesiju nākamajā ieslēgšanas reizē. Pēc TG Daily domām, viena no labākajām jaunajām iespējām ir „tabu” grupēšana, kas notiek ar dažādu krāsu palīdzību.

Diemžēl, lai arī jaunais pārlūks varētu ienest svaigas vēsmas šajā IT lauciņā, Microsoft nav spējuši izvairīties no saviem niķiem un stiķiem. Programmas uzstādīšana uz samērā ātra datora var aizņemt pat pusstundu, no kurām vairāk nekā puse minūšu dators nav pieejams (restarti, konfigurēšanās u.tml.).

Programmas Beta 2 versiju iespējams lejupielādēt [url=http://www.microsoft.com/windows/internet-explorer/beta/]šeit[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us