Intel uzsāks augstas kapacitātes (SSD) disku ražošanu!

Pirms 20 gadiem 1988. gadā kad intel laida klajā savu pirmo zibatmiņu kuras ietilpība bija tikai 256KB. Pasaulē lielākais mikroshēmojumu ražotājs izlēmis iesoļot arī SSD jeb “Solid State Drive” Disku ražošanā. Principā Intel klātbūtne ļaus saspringt arī konkurentiem un patiesību sakot mūsu ienākšana SSD tirgū bija jau paredzama. Tā saka vadošais partneris Avi Koens (Avi Cohen) no “Avian Securities”

Sākotnēji būs pieejami 80 GB un 160 GB ar multilevel cell (MCL) tehnoloģiju, kā arī 32 GB un 64 GB ietilpības diski bāzēti uz Single-level cell (SLC). Intel plāno 2009. gadā SSD disku ietilpību palielināt līdz pat 320 GB, kas salīdzinoši ir diezgan liels rādītājs.

(MLC) SSD Disku ražošanas process sāksies pēc 30 dienām, bet (SLC) pēc aptuveni 90 dienām. Diski būs pieejami 1.8 un 2.5 collu respektīvi 1.8 collu diski būs vairāk piemēroti ultra plāniem datoriem, bet savukārt 2.5 collu diski būs piemēroti serveru stacijām.

[img]http://datuve/images/upload/intel-ssd-enterprise-small.jpg[/img]
Kā galvenais iemesls kāpēc Intel šajā lauciņā iesoļo tik vēlu, ir atmiņas Disku mikroshēmojuma drošība – saka Trojs Vinslovs (Troy Winslow), Intel mārketinga menedžeris. Vinslovs arī piebilst ka patlaban Intel SSD diski ir izstrādāti tā lai būtu konkurētspējīgi aizvietotāji augstas klases cietajiem diskiem (HDD)).

Intel paredz ka drīz vien liks situācijai mainīties, tāpat kā kādreiz modē bija un aizgāja vecās labās kasešu lentas, tāpat drīz vien aizies arī cietie diski un to vietās nāks SSD atmiņas iekārtas. Principā to paredz visi, bet Intel šo situāciju, cik noprotams, taisās mainīt ļoti strauji!

Avots: [url=http://www.cnet.com/?hhTest&tag=hdr]c|net.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us