Intel uzsāk jaunu virtualizācijas ēru

Santa Clara, Kalifornija, 2005.gada 14.novembris – piedāvājot industrijā pirmo aparatūras virtualizācijas atbalstu pamatvirsmas PC, Intel Korporācija šodien iepazīstina ar jauniem procesoriem, kuri nodrošina uzņēmējsabiedrībām uzlabotas vadāmības iespējas un atbalstītu paaugstinātu drošību.

Virtualizācija ļauj platformai darbināt vairākas operētājsistēmas vai lietojumprogrammas vienlaikus neatkarīgos nodalījumos jeb „konteineros“, kuri var tikt pielāgoti specifiskām vajadzībām, tādām, kā IT menedžmeta pakalpojumi un tīklu resursu aizsardzība.

“Analītiķi uzskata, ka virtualizācija ir viena no graujošākajām tehnoloģijām šajā dekādē“ sacīja Roberts B.Krūks (Robert B. Crooke), Intel viceprezidents un Uzņēmējsabiedrības Klientu grupas ģenerāldirektors. „Ar tādām inovācijām, kā iebūvētā Intel® Virtualizācijas tehnoloģija, Intel izvirzās priekšplānā, uzņemoties daudzus no lielākajiem IT izaicinājumiem, ar kuriem jāsaskaras mūsdienu uzņēmējsabiedrībām.“

Ar virtualizācijas atbalstu, uzņēmējsabiedrības var saglabāt pilnu kontroli par PC daļu, lai darbinātu drošības vai menedžmeta pakalpojumus bez gala-lietotāja traucēšanas vai ļaujot gala-lietotājam izmantot kritiskās lietojumprogrammas. Uzņēmējsabiedrības var pašas sevi labāk aizsargāt pret ļaunprātīgiem kodiem vai vīrusiem, filtrējot tīkla satiksmi caur atsevišķiem IT nodalījumiem, pirms tā sasniedz gala – lietotāju.
Dažādu PC nodalījumu konfigurēšana uzlabo vadāmības iespējas, nodrošinot atbalstu jau esošajām lietojumprogrammām, kamēr tiek testētas un adoptētas jaunās darbības vides.

Uz Intel® Pentium 4 procesoru balstītos PC piedāvā Acer, Founder, FSC, Lenovo (PRC), TongFang. Lenovo tagad piedāvā arī uz Intel Virtualizācijas tehnoloģiju balstītās pilota sistēmas, lai izvēlētos klientus, un paredzams, ka 2006.gada pirmajā ceturksnī tiks sniegts plašs atbalsts dažiem lielākajiem PC ražotājiem. Turklāt, vadošie industrijas virtualizācijas risinājumu nodrošinātāji, tai skaitā Microsoft, VMware un Xen, ir pievienojušies Intel, lai nākotnē atbalstītu Intel Virtualizācijas tehnoloģiju uz Intel procesoriem balstītiem PC un serveriem.
Turpmāk, attīstot iegultņu pielietojumu un pasaules klases IT drošības un vadāmības iespējas uzņēmējsabiedrībām, Intel 2006.gadā piedāvās citu vadošās platformas inovāciju — Intel® Aktīvās Vadības tehnoloģiju– kopā ar virtualizācijas atbalstu uz tā divkodolu Intel® Profesionālās biznesa platformas, sauktas par Averill. Kompānija piegādās šo tehnoloģiju, kuras pamatā ir uz Intel® Itanum® procesora balstītas platfomas, 2006.gada vidū.

Uzņēmējsabiedrības var gūt labumu no virtualizācijas arī savām servera lietojumprogrammām, galvenokārt tās papildus funkcionalitātes un jaudu dēļ. Intel pagājušajā nedēļā paziņoja Intel virtualizācijaas tehnoloģiju atbalstu Intel Xeon MP procesorā. Kompānija šo tehnoloģiju uz Intel Itanium procesora bāzētās platformas sāks piegādāt 2006.gada vidū.

Virtualizācijas priekšrocības var arī pielietot mājas un izklaides aktivitātēs. Nākotnē mājas PC lietotāji varēs veidot virtuālos nodalījumus, tādejādi izolējot vairāku lietotāju vides, piemēram izdalot datorresursus PC spēlei, produktivitātes programmnodrošinājuma lietojumprogrammām, veikt video ierakstu, tai pat laikā piedāvājot pakalpojumu nodrošinātāja pieeju diagnozei un labošanai no attāluma.

[b]Cenas un pieejamība[/b]
Pamatvirsmas PC, balstīti uz Intel Pentium 4 procesoru 672 un 662 procesoriem ar Intel Virtualizācijas tehnoloģiju, ir pieejami jau šodien sistēmās, kuras piedāvā Acer, Founder, Lenovo un TongFang. Intel Pentium 4 procesori 672 un 662 maksā $605 un $401, tos iegādājoties 1000 vienību apjomā.

[img=/images/upload/Vanderpool 200ppi.JPG]intel[/img]

Intel preses materiāls.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us