Intel un Nokia sadarbības rezultātā taps jauna operētājsistēma

Sadarbība tehnoloģiju pasaulē nav nekāds jaunums. Tā dažos gadījumos palīdz samazināt izmaksas un sadala risku, kas saistīts ar jauniem piedāvājumiem. Pagājušā gada jūnijā Intel un Nokia paziņoja par savu sadarbību, kuru rezultātā tiktu īstenoti vairāki projekti. Kā viens no tiem tika minēta Intel Moblin operētājsistēma. Tagad abi uzņēmumi paziņojuši par jaunu OS, kura ir Moblin un Nokia veidotās [url=http://datuve/raksts/3041/2012.gada_Nokia_N_serijas_ierices_Symbian_platformu_varetu_aizvietot_Maemo/]Maemo[/url] apvienojums.

Jau minētā Intel Moblin ir uz Linux balstītā operētājsistēma, kuru Intel radīja kā alternatīvu Windows un citām operētājsistēmām netbook’os. 2009.gada maijā Intel runāja par gaidāmajiem Pineview Atom procesoriem un Moblin v2, un tajā laikā analītiķi uzskatīja, ka šai operētājsistēmai nav izredžu konkurēt netbook’u un tradicionālo klēpjdatoru tirgū. Intel apgalvoja, ka nākotnē gaidāmās Moblin versijas būšot paredzētas viedtālruņiem.

Nokia ir viens no galvenajiem mobilo tālruņu tirgus dalībniekiem un visā pasaulē pārdot vairāk viedtālruņu un citu mobilo tālruņu, nekā jebkurš cits ražotājs. Kopš pagājušā gada vasaras Nokia viedtālruņos (piemēram, N900) piedāvā savu operētājsistēmu – Maemo. Intel un Nokia sadarbības rezultātā taps jauna mobilo tālruņu operētājsistēma, kura tiek dēvēta par [url=http://meego.com/about]MeeGo[/url].

MeeGo ir atvērtā koda Linux projekts, kas apvieno Moblin un Maemo. Projektu vadīs Linux Foundation. Jaunā operētājsistēma piedāvās plašu savietojamību ar Linux programmatūru. MeeGo visticamāk redzēsim netbook’os, mobilajos tālruņos un citās ierīcēs. Pagaidām gan nav zināms, kad tas notiks.

[url=http://www.dailytech.com/Intel+Nokia+Mobile+OS+Love+Child+is+Called+MeeGo/article17687.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us