Intel strādā pie jaunas datoru pretnozagšanas sistēmas

Visā pasaulē ik gadu tiek nozagti simtiem tūkstoši klēpjdatoru, no kuriem lielākā daļa nekad neatgriežas pie saviem īpašniekiem. Laikmetā, kad aizvien vairāk tiek lietoti klēpjdatori un valstī, kur joprojām ir daudz noziedznieki, šī problēma ir īpaši aktuāla. Intel nolēmuši rīkoties un veidot jaunu zādzību izskaušanas sistēmu.

Intel un vairāki kompānijas partneri, kas strādā pie Anti-Theft (Anti-zagļu) tehnoloģijas gan uzreiz uzsver, ka viņu ideja nespēs izskaust zādzības, bet vismaz tiks apgrūtinātas tās zagšanas, kuru mērķis ir datu ieguve. Šī tehnoloģija klēpjdatoros varētu parādīties līdz gada beigām un tās galvenie uzdevumi būs deaktivizēt datora izmantošanas iespēju un aizsargāt cieto disku (šifrējot datus), ja dators tiek nozagts.

[img]/images/upload/intc_anti_theft.jpg[/img]
Lai arī pagaidām Intel neizpauž kā tieši tas tiks panākts, pasaules vadošo klēpjdatoru un programmatūras ražotāju (Fujitsu-Siemens, Lenovo, McAfee, Phoenix Technologies u.c.) iesaistīšanās projektā ļauj spriest, ka tehnoloģija varētu būt iestrādāta pašās ierīcēs, to BIOS vai programmatūrās, iespējams visos trīs: „tehnoloģija fokusējas uz vērtību atgūšanu, zādzību menedžmentu un datu aizsardzību, un tā, līdz ar klēpjdatoriem, veikalos nonāks līdz gada beigām,” pavēstījis Dadī Perlmuters (Dadi Perlmutter), Intel mobilo produktu grupas viceprezidents.

Ņemot vērā, ka nāk vasara un aizvien vairāk mīlam pasēdēt āra kafejnīcās, Datuve piedāvā vairākus vienkāršus un izpildāmus padomus kā pagaidām publiskā vietā izvairīties no sava klēpjdatora zādzības:

[b]1.[/b] Neizlaidiet savu datoru no acu skatiena un neatstājiet to neuzraudzītu publiskās vietās vai pat skapītī (piemēram, veikalā). Tas nozīmē, ka datoru var nākties ņemt līdzi arī uz labierīcībām. Vēl labāk – neizrādiet to nevienam. Ja zaglis neredz datoru, viņš nevar to nozagt.

[b]2.[/b] Ja iespējams, lietojiet drošības ierīces (pieslēgšanas kabeli, dažādas signalizācijas). Ja zaglis mēģinās pārdot jūsu datoru, to viegli varēs atšķirt, izlauztā cauruma dēļ.

[b]3.[/b] Drošā vietā saglabājiet sava datora sērijas numuru, jo tas var palīdzēt atrast un identificēt nozagto mantu. Ja iespējams, padariet datoru personiskāku – iegravējiet savu vārdu vai kādu simbolu.

[b]4.[/b] Lai arī veikalu plaukti ir pārpludināti ar tipveida datorsomām, būtu ieteicams izvēlēties tādu, kas ir neitrālāka. Šajā ziņā pareizs risinājums būtu plecu soma vai mugursoma, kas pagaidām vēl nav īpaši populāras un atšķiramas.

[img]/images/upload/laptop_sting.jpg[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us