Intel prezentējis vairākus Atom procesoru modeļus un to specifikāciju

Tikai mēnesi pēc debijas Intel oficiāli prezentē pirmos piecus Atom procesoru modeļus, kas galvenokārt tiks piegādāti ierīču ražotājiem. Jūnijā apgrozībā nākošo procesoru cenas būs sākot no 45 ASV dolāriem, tādējādi to izmantotāju veidotais galaprodukts visticamāk nebūs pārmērīgi dārgs.

Atom procesori, kas pamatā paredzēti mobilajām ierīcēm (maziem klēpjdatoriem, spēļu konsolēm u.c.), ir 13×14 milimetrus lieli mazizmēra procesori, kuri bāzēti uz 45 nanometru tehnoloģijas, tādējādi tie ir taupīgi, vēsi, un tajā pat laikā jaudīgi. Intel šos procesorus ražojuši jaunam mērķtirgum – tā sauktajiem [i]netbook[/i] datoriem, kas ir maza izmēra klēpjdatori, paredzēti piekļūšanai internetam (piemēram, Asus Eee PC).

[img]/images/upload/atom_logo.jpg[/img]
Pirmie pieci Atom procesoru modeļi piedāvās frekvences no 800 MHz līdz 1,86 GHz. Tiem visiem būs 512 KB otrā līmeņa kešatmiņa, taču atšķirsies sistēmas maģistrāles ātrums – diviem mazjaudīgākajiem (800 MHz Z500 un 1,1 GHz Z510) būs 400 MHz FSB, savukārt pārējiem trim (Z520, Z530 un Z540; attiecīgi 1,33, 1,6 un 1,86 GHz) būs 533 MHz FSB, kā arī HyperThreading tehnoloģija, kas nāk vēl no Pentium 4 laikiem. Šie procesori īpaši ar to, ka mūsdienu līmenim atbilstoša jauda ievietota kristālos, kuru mikroshēmu jauda (TDP) būs tikai 0,65 līdz 2,4 vati

[img]/images/upload/atom_sizes.jpg[/img]
Procesoru gigants liek lielas cerības uz Silverthrone/Diamondville bāzētajiem Atom procesoriem un uzskata to par milzu potenciālu tirgū: „Tie vairs nav miljards cilvēki, kas izmanto internetu – tie ir nākamie divi miljardi. Tā vairs nav tikai datoru pārdošana, tā ir jaunu ierīču un tehnoloģiju piedāvāšana cilvēkiem, kas lieto internetu,” vēstīja Intel vadītājs Pauls Otelīnī (Paul Otellini), „Mēs neatbrīvojamies no vecā silīcija, bet radām jaunu – katru savai sfērai.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us