Intel kritizē ARM procesorus

Intel nekad nav kautrējušies savus konkurentus nozākāt par viņu kļūmēm vai neveiksmīgi izstrādātiem produktiem. „Ikkatra programma prasa zināmus resursus un iPhone „bremzē”,” Intel pārstāvis Šens Valls (Shane Wall) IDF foruma laikā Taipejā (Taivāna) asi kritizējis ARM procesorus, kas balsta lielu daļu šodienas viedtelefonu.

Intel skaidro, ka Apple ražotais iPhone viņuprāt ir lēns, taču tā nebūt nav kompānijas radītās operētājsistēmas vaina – vainojams esot ARM tehnoloģijas procesors, kas atrodams ierīcē. „Viedtelefons šodienā nebūt nav tik vieds. Lielākā problēma, ka tajos izmanto ARM,” turpina Š.Valls.

[img]/images/upload/Marvell-pp.jpg[/img]
Tā vien šķiet, ka Intel vēlas savā paspārnē iegūt arī Apple mobilo tirgu. Kompānijas pārstāvis uzskata, ka pilnvērtīgai mobilā interneta un citu funkciju baudīšanai nepieciešams Intel mikroarhitektūras procesors. Tas, pēc Š.Valla vārdiem, sniedz divas līdz trīs reizes augstāku veiktspēju.

ARM šobrīd atrodams 98% moderno viedtālruņu un tas ir absolūts līderis mobilo interneta ierīču (piemēram, Nokia N800) tirgū. Interesanti, ka ARM bāzētos procesorus reiz izstrādāja Intel, līdz 2006. gadā šis bizness ar visu ražošanas līniju tika pārdots kompānijai Marvell.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us