Intel kārtējie netīrie gājieni pret AMD

Procesoru tirgus gigants [i]Intel[/i] noslēdzis interesantu vienošanos ar VoIP (Voice over IP) kompāniju [i]Skype[/i]. Vienošanās paredz īpašas priekšrocības [i]Intel[/i] procesoru lietotājiem. Precīzāk, runa ir par konferenču zvanu ierobežojumiem. Ar [i]Intel[/i] ražotajiem čipiem būs iespējams veikt konferenču zvanus vienlaicīgi ar 10 citiem [i]Skype[/i] lietotājiem, tajā pašā laikā [i]AMD[/i] varēs sarunāties tikai ar 5 lietotājiem vienlaicīgi.

Diez vai tikai [i]Skype[/i] konferenču zvani vieni paši īpaši iespaidos pircēju izvēli, taču diez vai [i]Intel[/i] pie tā apstāsies. Iespējams, tas ir sākums jaunai [i]Intel[/i] mārketinga stratēģijai un drīzumā varam gaidīt citas līdzīgas vienošanās ar citiem programmatūras izstrādātājiem. Un tad jau pircējam nāksies piedomāt, izvēloties starp diviem it kā vienlīdzīgiem produktiem. Iespējams, esam jauna monopola sākuma aculiecinieki.

[i]Intel[/i] ir izdarījuši līdzīgus gājienus arī [url=http://datuve/raksts/779/AMD_apsudz_Intel_monopolisma]agrāk[/url], abi čipu ražotāji ir tiesājušies ne reizi vien, lielus panākumus gan [i]AMD[/i] nav guvuši un tiesas prāvas netraucē [i]Intel[/i] izdarīt arvien agresīvākus mārketinga soļus.

[i]Intel[/i] attaisnojas, ka palīdz programmu izstrādātājiem labāk iepazīt [i]Intel[/i] mikroprocesorus, iemācot tos efektīvāk izmantot. Taču kritiķi to noliedz, sakot, ka VoIP programmām nekādas konkrētas instrukcijas, kā rīkoties ar [i]Intel[/i] čipiem, netiek nodotas, tiek noteikts “CPU ID” un attiecīgi [i]Intel[/i] tiek uzskatīts kā jaudīgāks konferenču zvanu uzturēšanai, kaut arī [i]AMD[/i] nav parādījis uzskatāmi mazāku veiktspēju, izmantojot VoIP.

Raksta avots: [url=http://news.com.com/Intels+mantra+Lets+make+a+deal/2100-1006_3-6038282.html?tag=st.num]News.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us