Intel finanšu rezultāti neattur no grandioziem nākotnes plāniem

Intel publiskojuši savus 2008.gada pēdējā ceturkšņa ienākumus – otro reizi 20 gadu laikā tie ir zemāki nekā trešajā ceturksnī. Par spīti šiem radītājiem kompānija ļoti stingri turas pie plāna pāriet uz 32nm tehnoloģisko procesu. Tāpat ražotājs paziņojis, ka jau šogad varētu būt pieejami procesori ar integrētu grafisko kodolu.

Pēdējā ceturkšņa ieņēmumi sasnieguši 8,2 miljardus ASV dolāru, kas ir ne tikai mazāk nekā trešajā ceturksnī, bet arī mazāk nekā pērn šajā pašā laika posmā (10,7 miljardi). 2008.gadā kompānija kopā apgrozījusi 37,6 miljardus, taču tīrā peļņa bijusi 5,3 miljardi ASV dolāru.

Tas nav liedzis kompānijas vadītājam Paulam Otelīnī (Paul Otellini) turpināt spriest par 32nm procesoru plānu. „Mēs pie tā nonāksim cik vien ātri var,” komentē P.Otelīnī. Viņš atzīst, ka tieši šis ieguldījums būs tas, kas Intel radīs veiktspējas, cenas un citu faktoru pārākumu tirgū.

[img]http://datuve/images/upload/20090118024817.jpg[/img]
Intel 2009.gadā pētījumiem un izstrādei plāno tērēt 2,5 miljardus ASV dolāru un liela daļa no tā tiks novirzīti 32nm tehnoloģiskā procesa izstrādei. Tuvāko sešu mēnešu laikā ražotne Fab D1D tiks pielāgota, lai tajā testa režīmā sāktu izstrādāt 32nm procesorus. Pēc pētījumu pabeigšanas pārveidotas tiks arī citas ražotnes. Visticamāk 32nm procesori apgrozībā nonāks ne ātrāk kā 2010.gadā.

Savukārt jau šogad Intel varētu prezentēt pirmos centrālos procesorus, kuros integrēts grafiskais kodols, finanšu analīzes konferencē atzinuši kompānijas pārstāvji. Steisijs Simts (Stacy Smith) no Intel skaidro, ka procesori ar kodu Havendale mobilajām un galda stacijām būs pieejami šī gada otrajā pusē.
Havendale ir multičipu modulis ar LGA1160 ligzdu, kas balstīts uz Nehalem arhitektūras divkodolu procesoru, kam pievienots grafiskais un atmiņas kontrolieris. Abi produkti visticamāk būs veidoti 45nm tehnoloģiskajā procesā.

[img]http://datuve/images/upload/20090118024740.gif[/img]
Kompānijas pārstāvji skaidro, ka, tā kā Havendale būs aprīkots ar atmiņas kontrolieri un PCI Express atbalstu, vairs nebūs nepieciešamas mātes plates ar t.s. „North Bridge”. Pagaidām nav skaidrs kādā veidā Intel šo produktu izplatīs un kāda būs tā aptuvenā cena.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us