Intel demonstrē bezvadu elektrību, kas mājās varētu ienākt tālā nākotnē

Intel šodien tradicionāli noslēguši savu Developer Forum ar vīziju par nākotnes iespējām un tehnoloģijām tuvāko piecu, desmit vai pat vairāku desmitgažu tālā nākotnē. Kompānijas inženieri paredz, ka tuvāko 40 gadu laikā par ikdienu kļūs klēpjdatora barošana ar bezvadu tehnoloģijām. IDF laikā jau demonstrēta „Wireless Resonant Energy Link” (WREL) tehnoloģija, kas ļauj barot dažādas elektroierīces bez vadu palīdzības.

Džastins Ratners (Justin Rattner), Intel tehnoloģiju grupas vadītājs prezentācijā demonstrējis kā brīvā vidē darbināma 60 vatu spuldzīte, taču līdz reāli darbojošai ierīcei un sistēmas ieviešanai sadzīvē visticamāk paies vairākas desmitgades. Tehnoloģija balstīta uz precīzu rezonatoru principa – līdzīgi kā dziedātājs ar balsi noteiktā frekvencē var saplēst stiklu, arī enerģiju iespējams absorbēt, lai tā novirzītos tieši tai paredzētajās vietās.

[img]/images/upload/wirelesspower.jpg[/img]
Intel vīzija paredz iespēju uzlādēt klēpjdatoru vai jebkuru citu mobilo ierīci, kad tā atrodas apmēram pusotra metra attālumā no enerģijas avota. Lielākā problēma ar Wireless Resonant Energy Link, pie kuras vēl daudz jāstrādā, ir tās drošība un efektivitāte. Pati kompānija atzīst, ka vēl ir jāizcīna vairākas inženierijas cīņas, taču valda ticība, ka kādu dienu tiks atrasts veids kā to realizēt sadzīvē.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us