Intel CPU tirgus daļas pārākums par AMD pieaug

Tirgus izpētes uzņēmums iSuppli nesen laiduši klajā jaunu ziņojumu, kurā redzams, ka Intel līdera pozīcija globālajā CPU tirgū šī gada otrajā ceturksnī sasniedza augstāko punktu četru gadu laikā. iSuppli analītiķis Metjū Vilkins ([i]Metthew Wilkins[/i]) skaidro: „Intel guva labumu no fakta, ka globālais PC tirgus gada otrajā ceturksnī manīja pirmās atkopšanās pazīmes, kā rezultātā pārdošanas apjomi visā pasaulē palielinājās par 1 procentu. AMD neguva šādu labumu no datoru pārdošanas apjomu palielināšanās, jo uzņēmuma vidējā mikroprocesoru cena bija mazāka nekā pirmajā ceturksnī.”

2009.gada otrajā ceturksnī Intel tirgus daļa sasniedza 80,6 procentus, salīdzinot ar 79,2 procentiem šajā pašā laikā posmā pirms gada. iSuppli atzīmē, ka no pirmā ceturkšņa pārdošanas apjomi palielinājušies tikai uzņēmuma klēpjdatoru centrālajiem procesoriem. Pagājušajā mēnesī Intel pārstāvji prognozēja vispārīgās pirkšanas tendences palielināšanos, līdz ar ko varētu palielināties arī uzņēmuma ienākumi trešajā ceturksnī.

Lai gan Intel tirgus daļa palielinājās, kopējie procesoru pārdošanas apjomi globālās ekonomiskās krīzes rezultātā ir cietuši, ievērojami samazinoties salīdzinājumā ar 2008.gadu. Neraugoties uz krīzi, Intel laiduši klajā Nehalem procesorus „dārgā gala” datoriem un serveriem. Intel paziņojuši, ka ceļā jau ir arī Nehalem procesori četru [i]socket’u[/i] serveriem.

Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/iSuppli+Intel+PC+Market+Share+Lead+Over+AMD+Grows/article16252.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us