Intel Core i3 procesori jau nonākuši pārdošanā

[i]Kaut oficiāla produkta izziņošana vēl nav notikusi, kāds Ziemeļamerikas interneta veikals jau piedāvā iegādāties Intel Core i3 saimes CPU[/i]

Tā Kanādas interneta veikals [url=http://a-power.com/product-14244-0-2]A-Power[/url] par nepilniem 153 Kanādas dolāriem (aptuveni Ls 69) jau piedāvā iegādāties Intel Core i3 530 procesoru. Šis gan ir vienīgais i3 modelis, kas izlikts pārdošanā.
Procesors ražots pēc Intel izstrādātās [i]Nehalem[/i] mikroarhitektūras, tam ir divi kodoli (Clarkdale) ar efektīvu takts frekcenci 2,93GHz, 4Mb trešā līmeņa kešatmiņu un 73 vatu maksimālo siltumenerģijas izlādes “paketi”. Procesors paredzēts salīdzinoši jaunajai LGA 1156 platformai, kurai jāaizvieto daudzus gadus kalpojušo, bet nu jau morāli novecojušo LGA 775. Īpaši jāuzsver procesorā iestrādātais grafiskais kontrolieris, kas ļaus darbināt minēto modeli lētajos ofisa tipa datoros, kuriem nav nepieciešama liela grafiska jauda. Ziņu par i3 patieso veiktspēju un virstaktēšanas iespējam pagaidam nav.
[i]Nehalem[/i] arhitektūras ietvaros Core i3 “hibrīdprocesori” uzskatāmi par viszemākā CPU segmenta šābrīža pārstāvjiem. Tiesa, aplūkojot “Nehalem” procesoru industriālos apzīmējumus, kuros ražotājs lieto latīņu burtu “i” kopā ar viencipara nepārskaitli (i7, i5, i3), loģiski ir pieļaut arī Core i1 parādīšanos tirgū tuvākajā vai tālākajā nākotnē. Šo pieņēmumu netieši apstiprina internetā atrodamie veiktspējas [url=http://www.google.lv/search?hl=lv&source=hp&q=i9+gulftown+benchmarks&btnG=Google+mekl%C4%93%C5%A1ana&meta=&aq=f&oq=]testi[/url] entuziastu gaidītam LGA 1366 platformas seškodolu monstram Gulftown ar koda nosaukumu i9.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us