Pagājušās nedēļas pašās beigās Intel oficiāli apstiprināja nākamās procesoru paaudzes oficiālo nosaukumu. Nehalem segvārda procesori, kas turpina Core 2 Duo sēriju, tiks pārdoti kā „Core i7”, tādējādi it kā sasaistot to ar iepriekšējo paaudzi (kas tehnoloģiski lielā mērā tā arī ir) un patērētājiem radot mazākas neērtības produkta atpazīšanā.
Gigahercu karš, kas beidzot ir pārtraukts, radījis jaunas neērtības produktu efektivitātes un darbības rādītāju noteikšanā. Core 2 Duo laikā Intel no šīm neērtībām samērā veiksmīgi izvairījās ar E un Q sērijas izveidošanu un to iedalīšanu klasēs – 2000, 4000, 6000 un 8000. Pagaidām gan nav skaidrs kā tiks veidotas procesoru klases i7 paaudzē.
Otra lielā neskaidrība šajā jomā ir „i7” nozīme. Ja ar Core 2 Duo viss bija skaidrs (Core otrās paaudzes procesori ar diviem kodoliem), tad i7 ir neskaidrs apzīmējums. Tiek izteikti minējumi, ka „i” varētu nozīmēt „Intel”, taču miglā tīts paliek „7” (jo tas nebūt nenozīmē septītās paaudzes procesoru). Pati kompānija skaidro, ka „i7” izvēlēts, jo tas ir pietiekami īss un ērts nosaukums – nevar nepiekrist.
[img]/images/upload/corei7_450.jpg[/img]
Nehalem mikroarhitektūras uzlabojumus varētu raksturot kā neskaitāmu sīkumu jūru, nevis dažu revolucionāru un lielu uzlabojumu kaudzīti. Tas viss kopā ļaus par 33 procentiem uzlabot procesora spēju vienlaikus izpildīt vairākas darbības. Papildus tam, kompānija smagi strādājusi pie kešatmiņas, jo tieši tas bija komponents, kas vairākos gadījumos ļāvis Intel produktiem būt pārākiem par AMD. Procesoriem būs trīs līmeņu kešatmiņa (64 KB L1, 256 KB L2 uz kodolu un 8 MB L3 uz procesoru).
Nehalem būs pieejami ar dažādu kodolu skaitu – sākot no diviem, līdz pat 8 fiziskajiem kodoliem vienā ierīcē. Procesoriem būs DDR3 atmiņas kontrolieris (līdz 1333 MHz), multi-threading tehnoloģija (līdzīga kā HyperThreading, kas tika prezentēta 6 gadus atpakaļ), kā arī SSE4.2 instrukciju kopums. Paredzams, ka pirmais procesors (ar segvārdu Bloomfield, 4 kodoli, ražots 45nm tehnoloģiskajā procesā un aprīkots ar 731 miljonu tranzistoru) debitēs vēl šī gada beigās.