Intel četrkodolu procesori klēpjdatoriem – vairs tikai dažu soļu attālumā

Nav noslēpums, ka portatīvie datori ar četru kodolu procesoru jau kādu laiku ir pieejami, taču tos diez vai var saukt par portatīvajiem datoriem, pateicoties to svaram un akumulatora darbības laikam. Šī iemesla dēļ Intel jau kādu laiku strādā pie mobilajiem četrkodolu procesoriem; nu internetā parādījušās pirmās neapstiprinātās ziņas par šo produktu specifikāciju un iespējamo debijas laiku.

Tiek lēsts, ka pirmais mobilais četru kodolu procesors būs Intel Core 2 Extreme QX9300, kas būs bāzēts uz Penryn arhitektūras. Tam būs 1066 MHz procesora maģistrāles ātrums, kā arī 12 megabaitu otrā līmeņa kešatmiņa – katram kodolu pārim pa 6 MB. Pateicoties Penryn arhitektūrai, kas veidota 45 nanometru tehnoloģiskajā procesā, 2,53 GHz ātrais procesors izdalīs tikai 45 W siltuma – par 10 vairāk nekā ikdienišķs Core 2 Duo procesors.

[img]/images/upload/core_2_duo_mobile.jpg[/img]

Ļoti iespējams, ka procesors debitēs līdz ar Montevina platformu, kas plašākai publikai tiks prezentēta kā “Intel Centrino 2”. Gada otrajā pusē klajā nākošā platforma, gluži tā pat kā Centrino pirmā paaudze, būs „instrumentu” kopums klēpjdatora akumulatora taupīšanai, kura galvenais trumpis būs WiMAX bezvadu tīkls. Jāpiezīmē gan, ka QX9300 visticamāk nebūs daļa no Centrino 2 platformas, jo tas ir pārlieku jaudīgs un samērā karsts.

Pagaidām neapstiprinātā informācija liecina, ka procesora cena varētu sasniegt 1040 ASV dolārus, ja tiek pirkta vismaz 1000 procesoru partija.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us