Intel Centrino 2 debitēs jau pirmdien!

Nākamās nedēļas sākums iezīmēs jaunu ēru klēpjdatoru tirgū. un Intel oficiāli prezentēs gatavo Centrino 2 platformu (zināma ar segvardu „Montevina”), tādējādi ļaujot tirgū ienākt jauniem un moderniem klēpjdatoriem no neskaitāmiem ražotājiem.

Klēpjdatoru tirgus aizvien vairāk izvirzās priekšā galddatoru pārdošanas apjomiem, tādēļ platformas „laišana tautās” bija gaidīta jau sen – gada sākumā, nedaudz vēlāk, pēcāk jau gada vidū. Pirms pāris nedēļām platformai jau vajadzēja būt debitējušai, taču Intel to pēdējā brīdī atcēla, to pamatojot ar videokaršu savietojamības problēmām. Šī iemesla dēļ Centrino 2 klēpjdatori, kas debitēs nākamajā nedēļā, vēl nebūs pieejams ar Intel radītajām videokartēm (tiesa, būs pieejami gan ATI, gan Nvidia grafiskie adapteri).

[img]/images/upload/centrino2logos.jpg[/img]
Gluži tā pat kā jau ierastais Centrino, arī otrās paaudzes platforma ir instrumentu kopums, kas lietotājam piedāvā pietiekamu jaudu ar enerģijas ekonomijas apvienojumu. Centrino 2 pamatā veidots biznesa lietotājiem, taču arī parastā mājas lietotāja klēpjdatorā šai tehnoloģijai vieta atradīsies.

[img]/images/upload/centrino2advantages.jpg[/img]
Platforma būs pirmais Intel mobilais produkts, kurā izmantos jaunos Penryn procesorus (veidoti 45nm tehnoloģiskajā procesā), un tie būs pieejami ar 2,4 līdz 2,8 GHz augstu takts frekvenci, tajā pat laikā saglabājot mazu elektrības rēķinu (procesoru jauda jeb TDP nepārsniegs 25W); pirmie procesori būs divu kodolu, taču vēlāk būs pieejami arī četrkodolu CPU. Svarīgi, ka pāreja no 65nm procesoriem nodrošinājusi zemāku siltumatdevi (vēsāks dators) un ilgāku akumulatora darbības laiku, kas klēpjdatoru sfērā ir izšķirošs. Otra izšķirošā daļa no Centrino 2 ir bezvadu tīkls – Intel iekļāvuši gan klasisko WiFi (802.11n), gan nākotnes perspektīvu WiMAX.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us