Intel Atom divkodolu procesors gatavs nonākt pie patērētāja

Mazjaudīgo klēpjdatoru procesoru tirgus līderis – Intel ar savu Atom – šodien apgrozībā laidis jaunāko saimes produktu – jau ilgi apspriesto divkodolu Atom 330. Jaunā procesora takts frekvence ir 1,6 GHz un tā galvenais segments būs neliela izmēra galddatori, kas paredzēti biroja darbu veikšanai.

Procesoram ir divi fiziski kodoli un uz tiem izdalīta LS kešatmiņa 1 megabaita apmērā. Atom 330 veidots, kopā „salipinot” divus N230 procesorus ar Diamondville kodolu. Gluži kā iepriekšējie procesori, arī šis veidots 45nm tehnoloģiskajā procesā, tam ir 533 MHz sistēmas maģistrāles ātrums un, kā jau saprotams no uzbūves, divreiz lielāka jauda (TDP) – 8 vati. Jaunais Atom procesors visticamāk tiks integrēts kompānijas ražotajā 945GC mikroshēmojuma mātesplatē, uz kuras atrodams arī Intel Graphics Media Accelerator 950 videoadapteris un Intel HD Audio skaņas karte.

[img]/images/upload/atom-dual-core.jpg[/img]
Interesanti, ka, lai arī Microsoft jau ir nācis pretī t.s. „netbook” datoru ražotājiem, atļaujot izmantot Windows XP arī jaunākās paaudzes mazajos klēpjdatoros (ar lielākiem ekrāniem un lielāku datu ietilpību), atjaunotā regula neļauj operētājsistēmu izmantot ar divkodolu procesoriem. Ja Microsoft vēlreiz nemainīs no veikalu plauktiem izzūdošā Windows XP noteikumus, Intel jauno procesoru varēs izmantot vai nu ar kādu no Linux operētājsistēmām, vai Windows Vista (ko jaunais Intel Atom 330 visticamāk spētu „sagremot”).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us