Intel apgrozībā laiž otrās paaudzes Classmate Netbook zemas cenas datorus

Tāpat kā mobilais telefons pirmo klašu skolēniem šodien, tuvāko piecu līdz desmit gadu laikā par ikdienu, visticamāk, kļūs arī klēpjdators. Šādu mērķi atbalsta arī Intel, kas IDF 2008 laikā prezentējis otrās paaudzes Classmate personālos datorus ar ilgu akumulatora darbības laiku, ūdensizturīgu tastatūru un triecienus pieļaujošu korpusu.

„Tikai 5 procentiem bērnu visā pasaulē šodien ir pieejami datori un internets. Izglītība ir viens no spilgtākajiem piemēriem, kur vērot kā tehnoloģijas palīdz skolotājiem uzlabot mācību procesu. Intel Classmate personālie datori ir viens no veidiem kā Intel atbalsta IT industrijas iesaistīšanos bērnu izglītībā,” sacīja Endrjū Čiens (Andrew Chien), Intel Corporate Technology Group viceprezidents. One Laptop Per Child programmas pirmssākumos Intel bija viens no pirmajiem, kas pamanīja potenciālu zemo izmaksu klēpjdatoru ražošanā – tika radīts Classmate PC, ko nu nomainīs Šanhajā (Ķīna) prezentētais Classmate 2.

[img]/images/upload/intelclassmate_1.jpg[/img]
Jaunie Classmate datori pēc specifikācijas ir nedaudz labāki nekā šodien tik ļoti populārā Asus Eee PC otrā versija – tie balstīti uz Intel Celeron M procesoriem, taču nākotnē visticamāk tiks izmantots kāds Intel Atom saimes procesors. Datoros atrodams 30 GB cietais disks un 512 megabaitu operatīvā atmiņa, kas ļauj „griezties” gan Linux, gan Windows XP operētājsistēmām. Lielākā daļa šo klēpjdatoru būs ar 9 collu ekrānu.

[img]/images/upload/intelclassmate_2.jpg[/img]
Intel piedāvātais variants internetā nopērkams par apmēram 400 ASV dolāriem, taču drīzumā pēc Intel licences šo produktu sāks piedāvāt arī citi ražotāji.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us