Informācijas tehnoloģiju grandu tirgus daļa palēnām, taču samazinās

Intel, kā jau vislielākais centrālo procesoru ražotājs, vienmēr bijis popularitātes reitingu augšgalā. Arī Microsoft – programmatūras milzis pēdējās desmitgadēs sevi pierādījis kā ietekmīgākais un pieprasītākais zīmols neskaitāmās produktu grupās. Taču cik ilgi tas tā turpināsies?

Pēc tirgus izpētes uzņēmuma iSuppli datiem Intel, kas finanšu ziņā vien ir lielāka centrālo procesoru ražotājkompānija, šī gada pirmajā ceturksnī zaudējis apmēram 0,7% no iekarotā tirgus – piedzīvots kritums no 80,4 uz 79,7%. Tajā pat laikā konkurējošais ražotājs AMD savu tirgus daļu spējis palielināt par 2,2% un tagad kompānijas pārziņā ir 13 procenti. Interesanti, ka šoreiz pie vainas nav AMD spiedošā cenu politika, bet gan pagātnes notikumi – pirms 2007. gada pirmā ceturkšņa Advanced Micro Devices zaudēja apmēram trešdaļu no sava tirgus (no 15,7 uz 10,9%). Tā pat analītiķi šādu tirgus daļas pieaugumu skaidro ar patērētāju attieksmes maiņu pret AMD produktiem.

[img]/images/upload/OSjune08.jpg[/img]
Sliktākas dienas pienākušas arī Microsoft. Net Applications veiktais pētījums rāda, ka aizvien mazāka daļa no interneta lietotājiem saviem datoriem ir uzstādījuši Windows operētājsistēmu. No apmēram 160 miljoniem apmeklētāju „izlobītā” informācija liecina, ka Apple MAC OS X jūnijā piedzīvojusi kārtējo lietotāju skaita pieaugumu un nu savos grožos tur apmēram 7,94% no tirgus (+0,11% salīdzinājumā ar maiju); tajā pat lakā Windows, lai arī joprojām dominējošs, mēneša laikā savu popularitāti zaudējis par 0,14% (no 91,13% uz 90,89%); dažādu veidu Linux, savukārt, šobrīd lietots apmēram 0,8% pasaules datoru un tas ir par 0,12% vairāk nekā pirms mēneša.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us