Indijā tiek veidots planšetdators, kura cena būs 35 ASV dolāri

Indijā pašlaik tiek veidots planšetdators, kas ārēji līdzinās pašlaik pieejamajiem planšetdatoriem, taču atšķirība ir tā cenā – veidotāji plāno, ka tā būs 35 ASV dolāri. Planšetdators ar skārienjutīgu ekrānu un Linux operētājsistēmu ir paredzēts studentiem. Cietā diska vietā planšetdatoram būs atmiņas karte.

Planšetdators ir paredzēts teksta apstrādei, tīmekļa pārlūkošanai un video konferencēm. Tam būs tīmekļa pārlūks, Wi-Fi savienojamība, multivides atskaņotājs, PDF failu lasītājs un video konferenču iespējas. Par atsevišķu samaksu pircējiem būs iespēja iegādāties arī saules bateriju. Indijas Cilvēkresursu attīstības ministrija ([i]Human Resource Development Ministry[/i]) joprojām meklē uzņēmumu, kas piekristu ražot šos planšetdatorus.

[img]http://datuve/images/upload/20100724162553.jpg[/img]
Planšetdatora izstrāde ir saistīta ar Indijas Nacionālo Izglītības misiju, un tajā piedalījušies ar tehniku saistīti pasniedzēji un studenti no visas valsts. Valdības plānos ir pievienot valsts 25 tūkstošus koledžu un 504 universitātes platjoslas internetam un mācību materiālus piedāvāt tiešsaistē. Ministrija norāda, ka līdz šim ir pievienotas 8500 koledžu un tiešsaistē pieejami materiāli (arī video formātā) 500 dažādiem kursiem.

[img]http://datuve/images/upload/20100724162614.jpg[/img]
Planšetdatora ražošana varētu uzsākties jau nākamgad, un valdība cer samazināt tā cenu līdz 20 vai pat 10 ASV dolāriem.

[url=http://www.dailytech.com/India+Announces+35+Tablet+Computer/article19139.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us