Imagine Cup 2006

Latvijas vidusskolu un augstskolu skolēni un studenti var sākt pieteikties starptautiskajam tehnoloģiju konkursam [b]Imagine Cup[/b], kas šogad notiks Indijas galvaspilsētā Deli.

Imagine Cup, kuru atbalsta Microsoft, katru gadu pulcē vairākus desmitus tūkstošu jauno programmētāju, kuru darbus vērtē starptautiska profesionāļu žūrija. Pēdējos gados arvien labākus panākumus konkursā gūst Austrumeiropas pārstāvji, un par 2005.gada konkursa uzvarētājiem kļuva studenti no Lietuvas.

Konkursa dalībnieki var iesniegt savus darbus vairākās kategorijās. Labākie iegūs pilnībā apmaksātu ceļojumu uz konkursa finālu Deli, kur tālāk var cīnīties par kādu no naudas balvām – 25 000 ASV dolāru par uzvaru programmatūras izstrādes kategorijā vai 8000 ASV dolāru par uzvaru kādā citā konkursa kategorijā.

Šā gada Imagine Cup tēma ir “Iztēlojies pasauli, kurā tehnoloģijas palīdz dzīvot veselīgāk”. Konkursa dalībniekiem ir jādefinē kāda ar cilvēku veselību saistīta problēma un jāpiedāvā risinājums, kā ar tehnoloģiju palīdzību varētu mainīt cilvēku dzīvi jebkurā pasaules malā.

Kopumā konkursa Imagine Cup dalībnieki var sacensties sešās kategorijās.

Programmatūras izstrādes kategorija rosina skolēnus un studentus izveidot praktiski lietojamas programmas. Darbus šajā kategorijā var iesniegt līdz 15.martam, bet marta beigās tiks paziņoti Baltijas valstu uzvarētāji, kas tālāk dosies uz Centrālās un Austrumeiropas pusfinālu Slovēnijā. Informācijas tehnoloģiju kategorijā dalībnieki var demonstrēt savu meistarību darbā ar tīkliem, datu bāzēm un serveriem, kā arī analīzes un lēmumu pieņemšanas jomā IT vidē. Šajā kategorijā darbi tiks vērtēti divās kārtās, no kurām pirmā sāksies 6.februārī.

Vēl viena kategorija ir īsfilmas – tajā dalībniekiem ar digitāliem līdzekļiem ir jāizveido filma par tēmu – tehnoloģijas palīdz dzīvot veselīgāk. Arī šeit konkurss notiks divās kārtās, un filmu anotācijas un maketi ir jāiesniedz līdz 1.martam. Algoritmu kategorijā konkursantiem būs jārisina vairāki uzdevumi, kodēšanas darbi un algoritmu mīklas. Šis būs individuāls konkurss divās kārtās, no kurām pirmā sāksies 6.februārī.

Konkursā ir arī kategorija “Hošimi – programmēšanas kauja”, kurā notiek cīņa datorspēļu fantāzijas pasaulē. Dalībniekiem ir jāraksta kods atbilstoši spēles varoņu rīcībai un stratēģijai, kad tie izpilda dažādas misijas. Dalībnieku reģistrācija šai kategorijai beigsies 15.martā. Pēdējā konkursa kategorija ir Interfeisa projektētājs. Konkursa uzdevums ir izveidot noderīgus un pārliecinošus lietotāja interfeisus. Šai kategorijai var pieteikties līdz 1.martam.

Pagājušajā gadā vieni no Imagine Cup uzvarētājiem bija četri studenti no Lietuvas, kas ne tikai devās ceļojumā uz finālu Japānā, bet arī saņēma 8000 ASV dolāru naudas balvu. Paši finālisti – Aras Prankevičs, Antans Balvočs, Pauls Liekis un Raimunds Juska – pēc tam stāstīja, ka par vērtīgu uzskata ne tikai balvu, bet arī jaunas iemaņas, kontaktus un atzinību, kas tika gūta konkursa gaitā. Tāpat konkursa finālā pērn iekļuva Aleksejs Vasiļjevs no Igaunijas.

„Imagine Cup ir ļoti laba iespēja jaunajiem speciālistiem ne tikai parādīt sevi un savas prasmes, bet arī gūt nenovērtējamu starptautisku pieredzi. Šis ir pasaulē ļoti populārs konkurss, par ko liecina kaut vai tas, ka pērn tajā piedalījās aptuveni 50 000 dalībnieku no visas pasaules. Diemžēl Latvija pagaidām nevar lepoties ar sasniegumiem Imagine Cup, bet lietuviešu un igauņu panākumi liecina, ka tas nav nekas neiespējams un galvenais ir izdoma un iniciatīva,” saka Microsoft Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Baltijas valstīs Ilze Nagla.

Sīkāka informācija par konkursu un reģistrācijas anketas ir pieejamas [url=http://www.imaginecup.com]http://www.imaginecup.com[/url] un [url=http://www.thespoke.net/imagine]http://www.thespoke.net/imagine[/url]

Materiālu sagatvoja: [url=mailto:v-ilzen@microsoft.com]Ilze Nagla[/url] – Microsoft Latvia Sabiedrisko attiecību vadītāja Baltijas valstīs

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us