Ik dienu pārdoto Symbian tālruņu skaits par 50% pārsniedz pārdoto Android tālruņu skaitu

Nesen neatkarīgie tirgus izpētes uzņēmumi [i]Canalys[/i] un [i]NPD Group[/i] nāca klajā ar informāciju, ka Android pārspējis Apple un RIM piedāvājumus, kļūstot par pieprasītāko viedtālruņu platformu ASV tirgū. Bet kā tad ar Symbian? Lai gan Amerikas Savienotajās Valstīs dominē Google ar Android OS, globālā mērogā Symbian joprojām veicas labi.

Symbian citēja [i]Canalys[/i] sniegto informāciju, ka pasaulē ik dienu tiekot pārdoti 300 tūkstoši viedtālruņu ar Symbian operētājsistēmu. Salīdzinājumam – Google izpilddirektors Ēriks Šmits ([i]Eric Schmidt[/i]) ziņoja, ka viņa uzņēmums ik dienu pārdodot 200 tūkstošus Android viedtālruņu.

[img]http://datuve/images/upload/20100807161426.jpg[/img]
Symbian pieder uzņēmumam Nokia un šī platforma tiek izmantota daudzos Nokia viedtālruņos (piemēram, Nokia X6), taču tajos tiek izmantota arī Maemo OS. Sony Ericsson ir vēl viens no galvenajiem Symbian aparatūras partneriem.

Symbian izmantotā pieeja ir līdzīga Google izmantotajai – izveidot atvērtu operētājsistēmu un ļaut jebkuram veidot aparatūru, kas izmantos šo operētājsistēmu. Taču atšķirībā no Google, Symbian īpašnieks Nokia ir laiduši klajā vairākus patentētus viedtālruņu modeļus (Google oficiāli laida klajā tikai vienu ierīci – Nexus One, un pat to veidoja HTC).

Kāds cits ar Android saistīts jaunums – [i]iSuppli[/i] paredz, ka visā pasaulē Android apsteigs iPhone 2012.gadā. Tirgus izpētes uzņēmums paredz, ka 2012.gadā tiks pārdoti 75 miljoni Android viedtālruņu un 62 miljoni iPhone viedtālruņu. Pagājušajā gadā tika pārdoti 5 miljoni Android viedtālruņi un 25 miljoni iPhone. Kā iemeslu ātrajai attīstībai [i]iSuppli[/i] min daudzos Android aparatūras partnerus – HTC, Motorola, Samsung, Sony Ericsson, LG, Huawei, Sell, AsusTek un ZTE ir laiduši klajā Android ierīces vai plāno to darīt.

[img]http://datuve/images/upload/20100807161447.png[/img]
[i]iSuppli[/i] analītiķe Tīna Tenga ([i]Tina Teng[/i]) stāsta: „Android ieņem viedtālruņu tirgu kā vētra. OS 2008.gadā sāka savu darbību ”lētā gala” viedtālruņu modeļos, taču Android pielāgojamība dažādai aparatūrai un saistošais biznesa modelis peļņas dalīšanas ziņā ir piesaistījis enerģisku atbalstu no dažādiem cenu ķēdes posmiem, tajā skaitā arī dārgo viedtālruņu ražotājiem.”

[url= http://www.dailytech.com/Symbian+Claims+to+Sell+50+More+Phones+Daily+Than+Android/article19277.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us