Igauņi vairs nedrīkst internetā lamāties

Kad jūs dosieties uz Igaunijas portāliem un tur iesauksieties: “[i]eeei hou chau baalelinji igaunji[/i],” tad nesatraucieties, ja uz to nesaņemsiet nekādu atbildi. Viņi nav izmiruši, viņi vienkārši nedrīkst lamāties…

Igaunijas parlaments vakardienas sēdē ir apstiprinājis Tieslietu Ministrijas sagatavotu likumprojektu, atsaucoties uz kuru tiesa varēs pieprasīt datus no portālu īpašniekiem, lai noskaidrotu apvainojošu un cilvēka cieņu aizskarošu izteikumu autorus.

“Runa ir par smagu noziegumu neatkarīgi no tā, kādā veidā tas pastrādāts (ar interneta starpniecību vai kādā citā veidā), jo tas var novest pie rupjiem cilvēktiesību pārkāpumiem,” teikts likumprojekta piebildē.

Šāds likums faktiski nozīmē to, ka jebkurš Internetā apvainots cilvēks varēs vērsties tiesā. Un portāla īpašniekiem būs jāatklāj tiesai ļaundara IP adrese. (Piemēram, 127.0.0.1.) Tad igauņu tiesnesis mēģinās noskaidrot, kam šī adrese pieder.

“Tas, ka internets, it īpaši forumi, ir brīva vide, kur lamāšanās aizliegšanu vai atļaušanu nosaka konkrēto vietņu un forumu administratori, ir visiem saprotams. Un tas, ka Igaunija tagad būs valsts, kur internets nebūs tāds, kā citur, nedod Igaunijai neko citu kā vienīgi valsts, kuras ierēdņiem nav ko darīt, reputāciju. Liekas, šāda ziņa var novest pie tā, ka bēdīgi slavenā ‘Bobruiska’ tagad varēs tikt reabilitēta un aizstāta ar kādu Igaunijas pilsētu. Piemēram, Pērnavu,” raksta [url=http://www.globalrus.ru/news/779792/]GlobalRus.ru[/url].

Avoti: [url=http://www.tvnet.lv/zinas/arzemes/article.php?id=96513]tvnet.lv[/url], [url=http://www.globalrus.ru/news/779792/]globalrus.ru[/url], [url=http://rus.delfi.ee/computers/internet/article.php?id=11767374]rus.delfi.ee[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us