Ministru kabineta sēdē šodien skatīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto Valsts informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pārvaldības organizatoriskā modeļa koncepcijas projektu.
Valdības sēdē pieņemtais rīkojums paredz, ka VARAM trīs mēnešu laikā būs jāaktualizē un jāiesniedz apstiprināšanai Ministru kabinetā VARAM resora IKT centralizācijas plāns. Savukārt pēc tam atbilstoši šim plānam būs jāīsteno VARAM un tās padotības iestāžu IKT centralizācija. Bet visām pārējām ministrijām savā resorā jāizveido resora IKT organizācijas sešu mēnešu laikā kopš koncepcijas apstiprināšanas.
Ministrijai trīs mēnešu laikā pēc plāna apstiprināšanas valdībā būs jāiesniedz Ministru kabinetā Valsts IKT vadītāju foruma reglaments un tā dalībnieku sastāvs, bet visām ministrijām turpmāko sešu mēnešu laikā atbilstoši IKT pārvaldības modelim savā resorā ir jāizveido IKT organizācijas.
Savukārt 18 mēnešu laikā VARAM ir jāizstrādā un jāiesniedz valdībā Valsts IKT pārvaldības likumprojekts.
VARAM izstrādātais koncepcijas projekts paredz daļēji centralizēt valsts IKT jomu.
VARAM izstrādātā koncepcija paredz, ka pārmaiņas ir jāievieš divu gadu laikā. Kā valsts IKT pārvaldības mērķis ir definēta efektīva IKT arhitektūras, tehnisko resursu, procesu un cilvēkresursu izmantošana un attīstīšana valsts pārvaldes un valsts attīstības prioritāšu atbalstam.
Paredzēts, ka valstī darbosies daļēji centralizēts IKT pārvaldības modelis, kas nozīmē, ka IKT pārvaldība tiks sadalīta kompetenču līmeņos – tiks noteiktas kompetences un atbildība nacionālā un resoru līmenī. Būs noteikta centralizēta pārvaldības institūcija, kas definēs IKT pārvaldības stratēģiskos virzienus, savukārt operatīvo vadību nodrošinās atsevišķi resori.
Koncepcijas izstrādātāji ir noteikuši sešus galvenos uzdevumus šī mērķa sasniegšanai: jāizstrādā IKT attīstības stratēģija un arhitektūra, jāoptimizē IKT tehniskie resursi, jāattīsta IKT pārvaldības procesi, jāuzlabo IKT attīstības projektu īstenošanas kvalitāte, jāattīsta cilvēkresursi un ar IKT piedāvāto iespēju palīdzību jāmodernizē valsts pārvalde.
Plānots, ka jauno IKT modeli ieviesīs divos posmos. Pirmajā posmā tiks izveidotas visas būtiskās IKT pārvaldības modeļa strukturālās komponentes un sākta to darbība. Otrajā posmā tiks precizēta un paplašināta IKT pārvaldības modelī iekļauto organizatorisko vienību kompetence un atbildība, kā arī paaugstināta IKT koplietošanas pakalpojumu izmantošanas intensitāte gan no pakalpojumu spektra, gan tvēruma viedokļa.
Otrais posms noslēgsies ar IKT pārvaldības likuma izstrādi. Pirmo posmu plānots īstenot pusgada laikā, bet otro – gada laikā kopš modeļa apstiprināšanas valdībā.
VARAM arī būs līdz 2014.gada 15.jūnijam un 2015.gada 15.jūnijam jāiesniedz valdībā informatīvais ziņojums par koncepcijas īstenošanas norisi.
Resursi: LETA