Iespējams, ka 11. novembrī paredzēts virtuālais džihāds

Militārās izlūkošanas izdevums DEBKAfile ziņo, ka 29. oktobrī tīmeklī ir ieguvis informāciju, kas aicina brīvprātīgos 11. novembrī uzbrukt 15 rietumu institūciju mājaslapām. Drošības speciālisti šajā jautājumā tomēr iesaka izturēties skeptiski. Paredzēts, ka uzbrukums it kā palielināsies ar katru nākamo dienu un tajā iesaistīsies ar vien vairāk islāmistu urķu.

Šāds uzbrukums būtu iespējams, piemēram, ar programmatūras pakotni sauktu par Electronic Jihad Version 2.0. Šī programmatūra tīklā cirkulē jau 3 gadus un nesen kļuvusi vieglāk konfigurējama. Vairākums drošības ekspertu atzīst, ka 11. novembri neiedomājas kā dienu, kad varētu notikt šāds uzbrukums. Arī drošības eksperts Gadi Evron, kurš pētīja uzbrukumus Igaunijas mājaslapām, izturas ar skepsi.

Pēc Gadi Evron teiktā, pat, ja uzbrukums notiktu, tas nebūtu nekas, ko mēs neesam redzējuši. Virtuālais džihāds lielākos vai mazākos apmēros notiek katru dienu. Iespējams, kādi zema līmeņā urķi kaut ko ir ieplānojuši. Tomēr Gadi Evron atzīst, ka izdevums DEBKAfile ātri saņem daudz informācijas, kuras citiem nav.

Atceroties Krievijas uzbrukumus Igaunijai un it kā neseno islāmistu aktivizāciju tajā, kur personām piedāvāts doties uz terorisma treniņiem karstajos pasaules punktos, iespējams rast sakarības ar Latviju, jo 11. novembris ir Lāčplēša diena. Arī Latvijas Republikas proklamēšanas diena nav vairs aiz kalniem.

Avoti: security.itworld.com, debka.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us