Iespējams, AMD seškodolu procesoram Thuban būs iespēja, kas līdzināsies Turbo Boost

AMD tuvi avoti ziņo, ka kompānijas seškodolu procesoram Thuban ir kas līdzīgs dinamiskai ātruma palielināšanas tehnoloģijai, kas tiek saukts par „C-state performance boost” (visticamāk, AMD nomainīs šo nosaukumu pret ko skanīgāku, kad procesors būs tuvāk iznākšanai). Arī dažiem Intel Core i5 un i7 procesoriem ir līdzīga iespēja – Turbo Boost, kas ļauj operētājsistēmai regulēt procesora kodolu takts frekvences atkarībā no nepieciešamās jaudas un mikroshēmas TDP raksturlielumiem.

Informācija ir diezgan trūcīga, tomēr šis tas ir zināms. Kad visvairāk jauda nepieciešama, piemēram, vienam pavedienam, Thuban automātiski noslēgs neizmantotos kodolus un virstaktēs atlikušos līdz augstākajam iespējamajam līmenim, ko noteiks procesora TDP. Turklāt „C-state performance boost” esot balstīts uz aparatūru, tāpēc strādās ar ikvienu operētājsistēmu, kas atbalstīs seškodolu procesorus. Ir skaidrs, ka Thuban procesori būs savietojami ar AM3 un AM2+ platformām, taču nav zināms, vai vecākā atbalstīs jauno iespēju.

Iepriekš aprakstītā tehnoloģija tiešām varētu būt noderīga seškodolu procesorā, kam, visticamāk, ir tāds pats TDP kā tā četrkodolu brāļiem, taču mazākas takts frekvences. Thuban ir gaidāms maijā ar sekojošiem 45 nm Phenom II X6 modeļiem: 1035T, 1055T un 1075T.

[img]http://datuve/images/upload/20100208234851.jpg[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us