Ierīce, kas palīdz ātrāk atžirgt pēc alkohola lietošanas

Ierīce, kas varētu palīdzēt ātrāk atžirgt pēc alkohola lietošanas

Tiek lēsts, ka katru gadu no alkohola lietošanas mirst 3 miljoni cilvēku. Vairumā gadījumu tas ir saistīts ar pārāk ilgstošu tā patēriņu. Pētnieki ir atraduši veidu, kā cilvēkam, kurš ir lietojis alkoholu, palīdzēt viegli un ātri atžirgt.

Zinātnieki ir izveidojuši kompaktu, vienkāršu, konceptuālu sistēmu, kas palīdz organismam attīrīties no alkohola daudz ātrāk nekā parasti. Šīs metodes pamatā aknām palīgā nāk arī plaušas.

Parasti aknas attīra asinis no 90 procentiem alkohola, un šo procesu nav iespējams paātrināt; ārsti var tikai mēģināt sniegt aknām zināmu atbalstu. Taču, ja ķermeņa attīrīšanas procesā tiek iesaistītas arī plaušas, kā atklāj jaunie pētījumi, alkoholu no asinīm un ķermeņa var iztīrīt līdz pat trīs reizēm ātrāk.

Tā ir ļoti vienkārša ierīce, kuru var izgatavot jebkur pasaulē: nav nepieciešama elektronika, nav nepieciešami datori vai filtri,” saka pētnieks Džozefs Fišers. Viņš brīnās, kāpēc šī tehnoloģija netika ieviesta jau pirms daudziem gadu desmitiem.

ClearMate – čemodāna izmēra elpošanas aparāts

Šī elpošanas metode, kas ātri izspiež no asinīm etanolu, kā arī citus savienojumus, jau ir veiksmīgi pierādīta. Zinātnieki ir pielāgojuši čemodāna izmēra elpošanas aparātu, kas nosaukts par ClearMate. Tas palīdz paātrināt atlabšanas procesu.

Viena no gudrākajām sistēmas daļām ir tā, ka tā atgriež asinīs tieši nepieciešamo oglekļa dioksīda daudzumu, kamēr alkohols tiek hiperventilēts prom.

Tas ir izšķiroši, lai saglabātu ķermenī līdzsvaru. Normālas hiperventilācijas laikā mēs no asinīm izvadām oglekļa dioksīdu, kā arī alkoholu.

ClearMate palīdzēt ātrāk atžirgt pēc alkohola lietošanas
ClearMate

ASV Pārtikas un zāļu departaments ir atļāvis ClearMate izmantot saindēšanās ar oglekļa monoksīdu gadījumos. Tas tiek izmantots neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas gadījumos. Tagad tas palīdzēs arī situācijās, ja kāds ir saindējies ar alkoholu.

Līdz šim sistēma tikusi pārbaudīta uz pieciem vīriešiem (kā alkohols tika izmantots viens spirtotais dzēriens). Tika pierādīts, ka ClearMate sesijās, kas ilga līdz trim stundām, alkohola līmenis asinīs samazinājās vairāk nekā trīs reizes.

Tas ir iespaidīgs rezultāts. Nākamie soļi paredz procesa plašāku izpēti, kā arī jāpārliecinās, ka tas darboties arī uz cilvēkiem, kuru ķermenī ir nopietns alkohola daudzums.

Avots: Scientific Reports.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us