IDC paredz IT nozares ienākumu samazināšanos 2009. gadā

Starptautiskā tirgus pētījumu firma IDC paredz IT nozares ienākumu samazināšanos 2009. gadā. Globālās ekonomiskās krīzes rezultātā cilvēki svētku brīvdienās nevēlēsies tērēt daudz naudas iepirkumiem, it īpaši ASV, Japānā un Rietumeiropā. Vislielāko krīzi piedzīvos Silīcija ieleja, kurā ir vislielākais skaits ar augstajām tehnoloģijām saistīto darba vietu Amerikas Savienotajās Valstīs.

Pirms ekonomiskā haosa septembrī, uzņēmums [i]Goldman Sachs[/i] paredzēja ar IT saistīto darba vietu skaita samazināšanos, apgalvojot, ka darba uzņēmēji un pilna laika strādnieki ciestu ekonomiskās krīzes rezultātā.

Sākumā IDC paredzēja, ka IT nozares ienākumi 2009. gadā varēju palielināties par 5,9 procentiem, taču pēdējie rādītāji prognozē tikai 2,6 %.

IDC uzskata, ka pieprasījums pēc programmatūras un IT pakalpojumiem nākamgad pieaugs, savukārt, dažādu aparatūru cilvēki iegādāsies daudz mazāk.

Pie tam, IT nozare atrodas ļoti labā situācijā, lai pretotos ekonomiskajai krīzei. Tehnoloģijas preču patēriņš nākamgad pieaugs, taču ne tik ļoti, kā tas bija paredzēts pirms sešiem mēnešiem.

Pat ja pāris nākamie gadi IT nozarei nebūs tie veiksmīgākie, IDC un citi analītiķu uzņēmumi paredz, ka pieprasījums pēc tehnoloģijām varētu atjaunoties no 2010. līdz 2012. gadam. Lai nu kā, līdz tam brīdim nozare varētu zaudēt vairāk nekā 300 miljardus ASV dolāru.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us