iCub robots mācās spēlēt spēles un sadarboties ar cilvēkiem

Zinātnieki Eiropā pašlaik strādā ar robotu iCub, cenšoties tam iemācīt apgūt dažādas lietas un piedalīties darbībās ar cilvēkiem. Mācot robotam šīs lietas, zinātnieki arī gūst ieskatu bērnu attīstībā un mācīšanās procesā. iCub robotam ir lielas acis, ar tām viņš spēj sekot līdzi dažādām darbībām, vērot kā kāds izpilda uzdevumu vai spēlē vienkāršu spēli, un tad pievienoties šim cilvēkam. [i]Reuters[/i] ziņo, ka šādi roboti pieejami sešās Eiropas laboratorijās.

„Mūsu mērķis ir saprast kādu ļoti cilvēcīgu parādību: spēju sadarboties ar citiem, saprast, ko kāds cits vēlas, lai mēs darītu,” saka pētījuma vadītājs Pīters Fords Dominijs ([i]Peter Ford Dominey[/i]). iCub robots ir gandrīz metru garš, tam ir rokas un kājas. Robota lielās acis spēj sekot kustīgiem objektiem.

[img]http://datuve/images/upload/20090909134138.jpg[/img]
Vienkāršas darbības piemērs – viens cilvēks paceļ kasti, zem kuras atrodas rotaļlieta, otrs cilvēks paceļ rotaļlietu un pēctam noliek to atpakaļ. Pirmais atkal uzliek uz tās kasti. Vērojot šo divu cilvēku darbības, iCub robots to spēj iemācīties. Tas gan ir ļoti vienkārši un bez kāda praktiska pielietojuma, taču šāda mācīšanās iespēja ļoti būtiska nākotnes robotu apmācībai palīdzēt cilvēkiem. Roboti varētu palīdzēt cilvēkiem mājas uzkopšanā vai spēlēt spēles ar rehabilitācijas klīniku pacientiem, kam tas palīdzētu ātrāk atveseļoties.

[img]http://datuve/images/upload/20090909134053.jpg[/img]
Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/ICub+Robot+Learns+to+Play+Games+with+Humans/article16191.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us