IBM un AMD pārspējuši Intel 22nm procesoru izstrādē

Kamēr Intel savus 22 nanometru tehnoloģiskajā procesā veidotos procesorus vēl tikai cer sākt ražot ap 2011. vai 2012. gadu, datorindustrijas „vectētiņš” IBM sadarbībā ar Advanced Micro Devices ķēries pie darba un prezentējis pasaulē pirmo 22nm procesā veidoto mikročipu. Lai arī produkts ir tikai paraugs, tas ir pirmais solis ceļā uz 22nm procesoriem.

IBM un tās mikroshēmu attīstītāju (šajā projektā piedalījušies AMD, Freescale, IBM STMicroelectronics, Toshiba un „College of Nanoscale Science and Engineering”) paziņojums ir liels solis uz priekšu 22nm procesoru izstrādē. Kompānijas prezentētā pilnībā funkcionālā SRAM šūna varbūt arī nav nekas īpašs no tehnoloģiju un izmantošanas iespēju viedokļa, taču tā ir laba zīme. SRAM čipi parasti ir pirmie pusvadītāji, kurus ražotāji mēģina izveidot, lai pārbaudītu jaunu ražošanas procesu. Ar šāda produkta izveidi pierādīts, ka konkrētajiem procesoru ražotājiem vēlāk nebūs īpaši sarežģīti pāriet uz tik mikroskopisku tehnoloģisko procesu.

[img]/images/upload/sram_amd.jpg[/img]
Šī, iespējams, ir pirmā reize pēdējās desmitgadēs, kad Intel nav līderi tehnoloģiju izstrādes jomā. Kompānijas kontā kā uzvarētājs līdz šodienai bija „pasaulē pirmais 32nm SRAM čips”, kas nu pārspēts. Tiek lēsts, ka Intel 22nm procesori tirgū varētu nonākt 2010. – 2012. gadā; tajā pat laikā, lai arī laboratorijā izstrādājuši 22nm procesoru, AMD reālajā dzīvē vēl pat nav noķēruši Intel izstrādātos 45nm procesorus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us