IBM nopērk kārtējo uzņēmumu – ISS

IBM trešdien paziņojis par šī mēneša trešo lielo pirkumu 1.3 miljardu dolāru vērtībā, iegādājoties IT drošības uzņēmumu Information Security Systems (ISS).

ISS pārdod IT drošības risinājumus bankām, apdrošināšanas sabiedrībām un valdības iestādēm. Parastajiem lietotājiem ISS būtu atpazīstams ar personālo ugunsmūri BlackICE.

Pirkums nav nemaz tik “mazs” – ISS iegāde ir piektais lielākais pirkums IBM vēsturē. Šī mēneša laikā IBM jau ir paziņojis par biznesa programmatūras izstrādātāja FileNet pirkšanu par 1.6 miljardiem dolāru un MRO Software pirkšanu par 740 miljoniem dolāru. Un šogad tas ir jau divpadsmitais IBM pirkums. 2005.gadā IBM ienākumi bija 91 miljards ASV dolāru, un kopumā uzņēmumā strādā vairāk nekā 329 tūkstoši darbinieku.

Nozares analītiķi uzskata, ka IBM pirkšanas drudzis ir saistīts ar pieaugošo programmatūras konsolidāciju, it īpaši drošības programmatūras jomā. Šobrīd ar drošības produktu vai pakalpojumu pārdošanu nodarbojas vairāk nekā 1000 uzņēmumu, līdz ar to tirgū nav tik daudz vietas, un tā rezultātā uzņēmumi apvienojas.

Divi lielākie esošie darījumi: EMC nopirka RSA Security par 2.1 miljardu dolāru un Symantec nopirka Veritas par 13.5 miljardiem dolāru. Taču nozares analītiķi prognozē, ka vēl viss nav beidzies, un kā nākošais iespējamais pirkums tiek minēts arī drošības uzņēmums Check Point Software.

Protams, citu uzņēmumu iegāde biznesa paplašināšanai ne vienmēr ir veiksmīga, taču IBM pirkums būtu uzskatāms par sekmīgu, jo ISS kā vienam no pirmajiem drošības uzņēmumiem ir laba reputācija, un ISS sadarbojas ar IBM jau kopš 1999.gada.

ISS programmatūra tiks iekļauta IBM Tivoli produktos, bet pakalpojumu bizness tiks integrēts IBM globālo pakalpojumu biznesā. Tiek plānots, ka iegāde tiks pabeigta līdz šī gada beigām.

Zināmā mērā IBM iepirkšanās drudzis ir saistīts ar konkurentu Oracle, kas pēdējā laikā arī agresīvi iegādājies programmatūras izstrādātājus. IBM gan ir “spēcīgs” drošības jomā attiecībā uz identifikāciju un pieejas vadību, taču tas nav gluži tas pats, kas tīklu drošība.

Šis darījums labi ilustrē izmaiņas IT drošības nozarē. IT drošības tirgus diezgan strauji attīstās, kopējais tirgus apjoms tiek vērtēts ar 33 miljardiem dolāru. Taču viena problēma ir tāda, ka drošības produkti ir daudz un dažādi, un un šobrīd arvien aktuālāki kļūst integrēti visaptveroši drošības risinājumi, ko vieglāk un ērtāk ir nodrošināt lielajiem uzņēmumiem. Turklāt kopā ar programmatūru ir vieglāk pārdot arī pakalpojumus un servisu.

Avots: [url]http://www.usatoday.com/[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us