IBM bijušais viceprezidents iesūdz kompāniju tiesā

Marks Peipermasters (Mark Papermaster), bijušais IBM darbinieks, kuru Apple uzņēmums ir nolīdzis turpināt iPod radītāja Tonija Feidella (Tony Fadell) pienākumu pildīšanu, ir iesūdzējis tiesā bijušo darba devēju. Tiesas dokumentos norādīts, ka M.Peipermasters apstrīd ar IBM noslēgto vienošanos, jo uzskata to par negodīgu. Šī vienošanās aizliedz viņam gadu strādāt jebkurā citā tehnoloģiju uzņēmumā. Ja tiesa atzīs šo aizliegumu strādāt Apple uzņēmumā par netaisnu, bijušais darbinieks saņems naudas kompensāciju no IBM.

M.Peipermasters apgalvo, ka viņa iepriekšējais darbs nemaz nav saistīts ar Apple piedāvāto amatu. Taču tiesas dokumentos norādīts, ka viņam ir aizliegts strādāt šāda veida uzņēmumos, pat ja šie jaunie pienākumi nav saistīti ar viņa darbu IBM kompānijā; šie noteikumi nav paredzēti tikai un vienīgi IBM likumīgo interešu aizsardzībai.

[img]/images/upload/gavel1.jpg[/img]
Kādreizējais PC giganta darbonis nosaucis šo līgumu par ”nepamatoti plašu”, jo tas ”uzspiež neapdomīgi ilgu laika ierobežojumu”. Viņš apgalvo, ka šādam līgumam nav nekādas nozīmes tehnoloģiju pasaulē, kas tik ātri attīstās, jo profesionālie noslēpumi zaudētu nozīmi jau daudz ātrāk, nekā pēc gada.

Apple piedāvājuši Peipermasteram darbu, kas saistīts ar turpmāku iPhone attīstību. IBM veiksmīgi aizkavēja Peipermastera pieņemšanu jaunajā darbā, baidoties, ka viņš varētu nodot uzņēmuma noslēpumus konkurentiem, lai tie varētu izstrādāt konkurētspējīgas tehnoloģijas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us