Hynix serveriem piedāvās 16 GB atmiņas moduli

Drīzo debiju gaidošais Intel Nehalem procesors būs aprīkots ar trīs kanālu DDR3 atmiņas atbalstu, kas nozīmē tikai to, ka vislabākos ātrdarbības rezultātus būs iespējams sasniegt ar triju atmiņas moduļu palīdzību… Cik tad īsti ietilpst trijos kanālos? Kāda servera prezentēšanā Hynix izrādījuši savu DDR3 operatīvo atmiņu, kuras viena moduļa ietilpība ir 16 GB.

Operatīvā atmiņa nekad nevar būt par daudz – vēsta datorlietotāju paruna. Sanfrancisko nu jau aizgājušajā Intel Developer Forum laikā Hynix prezentējuši operatīvās atmiņas moduli, uz kura atrodami čipi ar kopējo kapacitāti 16 GB! Atmiņai izmantota MetaRAM tehnoloģija, kas ļauj samazināt atsevišķo atmiņas šūnu izmaksas (1 GB moduli izveidot ir lētāk nekā 2 GB; MetaRAM šos 1 GB moduļus „sapāro”, tādējādi izveidojot mazāk vietu aizņemošu čipu par zemāku cenu) un teorētiski piedāvā vismaz četrkāršot operatīvo atmiņu ietilpību.

[img]/images/upload/16gb_dimm_1.jpg[/img]
[img]/images/upload/16gb_dimm_2.jpg[/img]
Intel pārstāvji prezentējuši serveri, kura „sirdī pukst” divi Nehalem EP procesori un desmit Hynix atmiņas moduļi (tātad, kopā sastādot 160 GB RAM – vairāk nekā vidusmēra cietā diska ietilpība). Serverim uzdotais uzdevums bija rakņāties caur 100 GB datiem, un, kā vēsta Intel darbinieks, šie dati tika ielādēti operatīvajā atmiņā un tas ļāva uzdevumu veikt apmēram 1000 reizes ātrāk nekā tradicionālajā veidā – ar cieto disku.

[img]/images/upload/16gb_dimm_3.jpg[/img]
Pagaidām nav zināms vai šādi atmiņas moduļi nonāks arī plaša patēriņa tirgū un kāda būs to cena.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us