HTC plāno izveidot paši savu operētājsistēmu

Taivānas lielākais mobilo telefonu ražotājs HTC šobrīd apsver iespēju turpmāk savus telefonus aprīkot ar pašu veidotu operētājsistēmu. Šāds solis varētu saasināt vēl vairāk konkurenci starp Google un Microsoft. Kompānijas finanšu direktors Cheng Hui-Ming presei teica, ka viņi vēl joprojām nav līdz galam izlēmuši un cenšas novērtēt šāda risinājuma ieguvumus un zaudējumus.

Kompānija, kas ražo telefonus, izmantojot Google un Microsoft programmatūru, apsver savas operētājsistēmas izveidi, jo tas samazinātu viņu atkarību no citām kompānijām.

„Ja jūs novērtējat pasaules veiksmīgākos viedtelefonus (tādus kā Apple, kas radījis ir iPhone, vai Research in Motion, kas ir Blackberry veidotājs), tad ir redzams, ka viņu panākumu atslēga ir pašu veidotā platforma,” teica Steven Tseng, kurš uzskata, ka pašai kompānijai būtu jāražo operētājsistēma saviem telefoniem, tomēr viņš nenoliedz, ka tas prasīs arī milzīgus finansiālos ieguldījumus.

Lai pieņemtu pareizo lēmumu, ir jāapskata vairāki faktori, nevar vienkārši izlemt par labu vienam vai otram variantam.

HTC ir pasaulē lielākais viedtelefonu ražotājs, kas izmanto Microsoft Windows Mobile platformu, un bija arī pirmais ražotājs, kas prezentēja telefonu ar Google veidoto Android. Šogad HTC uzsāka savu budžeta klases jeb lēto telefonu ražošanu, kas ir bāzēti uz Qualcomm BREW sistēmas.

Presē ir izskanējušas baumas, ka HTC plānojot iegādāties Palm, tomēr Cheng atteicās to komentēt un piebilda, ka HTC esot gana daudz laika savas operētājsistēmas izveidei.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us