Hromētā Google – iespējams, labākais interneta pārlūks Google Chrome

Nupat nupat Google prezentējuši savu jaunāko veikumu programmatūras lauciņā – interneta pārlūku Google Chrome, kas varētu sastādīt konkurenci ne tikai Safari, Opera vai Firefox, bet arī pašam Internet Explorer, kura lietotāju skaits joprojām turpina sarukt.

Apstiprinājušās pēdējos divus gadus gaisā virmojušās baumas – Google radījuši savu interneta pārlūkprogrammu. Tā patērētājam piedāvā pavisam jauna tipa interneta apskati, vairāk koncentrējoties uz dažādām interneta iespējām, nevis tikai attēlu vai tekstu apskati; eksperti uzskata, ka Chrome ar laiku varētu kļūt par nosacītu operētājsistēmu dažādiem „plānajiem klientiem” un t.s. „nettop” – interneta pārlūkošanas datoriem.

[img]/images/upload/chrome.jpg[/img]
Pirmā testa versija šobrīd Google mājas lapā oficiāli pieejama [url=http://www.google.com/chrome]lejupielādei[/url] vairāk nekā 100 valodās (arī Latviešu!!!), taču šobrīd ir padomāts tikai par Windows lietotājiem. Pārstāvju teiktais gan apliecina, ka gaidāmas arī Linux un MacOS X versijas, taču nav izziņots to iznākšanas datums. 500 KB „smagajā” instalācijas failā (kas gan savienojas ar internetu un lejupielādē vēl neskaitāmus MB ar nepieciešamajiem datiem) atrodamā programma pēc pirmajiem acu uzmetieniem šķiet viss, ko lietotājs var vēlēties – Chrome ir bez reklāmām un neskaitāmām navigācijas izvēlnēm, tādējādi savā ziņā to padarot tikpat atturīgu kā Google meklētāja sākumlapu.

[img]/images/upload/chrome2.jpg[/img]
Atšķirībā no Mozilla vai Internet Explorer, Chrome ir no nulles veidots produkts, tajā ir svaigas vēsmas un uzlabotas citu izstrādātāju kļūdas. Google Chrome būtībā ir neliela operētājsistēma operētājsistēmā – pārlūks zina kā menedžēt atmiņu, kā izmantot vairākus procesorus un vienlaikus veikt daudzus uzdevumus. Tāpat Chrome iespēju sarakstā ietilpst iespēja izvairīties no visa pārlūka „nobrucināšanas” vienas neveiksmīgi atvērtas mājas lapas dēļ. Iespējams ielūkoties paša pārlūka „task manager” logā un uzzināt kura no atvērtajām mājas lapām ir visrijīgākā, kura tērē visvairāk resursus un noslogo sistēmu.

[img]/images/upload/chrome3.jpg[/img]
Interesanti, ka jau vakar internetā paklīda saite uz programmas lejupielādes vietu, taču Google ar savu impērijas spēku to ātri vien izvāca no pašas kompānijas meklētāju atmiņas. Oficiāli ar atvērtā koda pārliecību būvētais pārlūks vēl atrodas testa versijā un „ir tālu no pabeigšanas”, taču pirmie soļi, kas redzami, izskatās nesaudzīgi pret pārējiem tirgus spēlētājiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us