HP piedāvās klēpjdatoru, kas bez uzlādes spēj darboties teju diennakti

Klēpjdatoru tirgus pēdējos gados gājis tikai jaudas attīstīšanas virzienos. Laiku pa laikam parādās ziņas par superspēcīgiem akumulatoriem (kas ir viena no klēpjdatora pamatvajadzībām), taču tās visas ātri vien pazūd. Kompānija Hewlett Packard paziņojusi, ka viņu klēpjdators EliteBook 6930p ar atbilstošu akumulatoru spēj darboties pat diennakti no vietas.

Kā ierīces iespēju demonstrējumu HP izvēlējušies lidojumus ar lidmašīnu (saprotams, katrs kārtīgs EliteBook pircējs laiku pa laikam dodas ceļā uz attālākiem pasaules nostūriem) – pasaulē ilgākais lidojums ir no Ņūarkas Liberty starptautiskās lidostas uz Singapūras Changi lidostu – 18 stundas un 40 minūtes -, un HP klēpjdators to var „izdzīvot” bez lādēšanas.

[img]/images/upload/c01404963.jpg[/img]
Lai dators spētu darboties tik ilgu laiku, tam jāatbilst visai striktiem kritērijiem. HP 6930p jābūt uzstādītai atbilstošai programmatūrai – Windows XP operētājsistēmai, jaunākajiem Intel grafisko karšu dziņiem un speciālam HP BIOS. Arī aparatūras līmenī ierīces parametri ir strikti noteikti – īpaši jaudīgs akumulators, Intel 80GB SSD datu glabātuve un HP jaunais Illumi-Lite LED ekrāns (ekrāna debija paredzēta tikai oktobrī).

[img]/images/upload/hpbiz494.jpg[/img]
HP lēš, ka šāds ekrāns vien piedāvās apmēram 4 stundu ilgāku 2,1 kg smagā datora darbu, savukārt Intel SSD nodrošina par 7% ilgāku akumulatora darbošanos bez uzlādes. Pagaidām gan nav zināms pēc kādiem kritērijiem kompānija noteikusi šādus darbības ilgumus, taču tie esot industrijas standarts.

Šobrīd datora cena ir zem 1200 ASV dolāriem, savukārt papildus pieejamais 12 šūnu akumulators maksā ap 200 dolāriem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us