HP oficiāli prezentē mazizmēra klēpjdatoru Mini-Note 2133

Viens no lielākajiem portatīvo datoru tirgus spēlētājiem – HP – oficiāli prezentējis savu pirmo klēpjdatoru cilvēkiem kustībā. Tā izmēri ir līdzīgi episkajam Asus Eee PC, taču tā parametri ir samērā vāji un neizteiksmīgi.

Par 500 ASV dolāriem nopērkamā ierīce būs aprīkota ar 1 GHz VIA C7 mobilo procesoru, 512 MB operatīvo atmiņu un 4 GB SSD cieto disku, kurā uzstādīts Novell Suse Linux. Atšķirībā no Eee PC, kas pieejams tikai ar SSD diskiem, HP 2133 Mini-Note modeļu klāstā būs plašs klāsts ar klasiskajiem 2,5 collu cietajiem diskiem. 550 ASV dolāru vērtais klēpjdators jau slēps 1,2 GHz VIA procesoru un 1 GB operatīvo atmiņu, kā arī 5400 apgriezienu ātru cieto disku ar 120 GB kapacitāti. Par papildus 50 dolāriem šim komplektam tiks uzstādīts arī Windows Vista Home Basic.

[img]/images/upload/onenote_1.jpg[/img]
Visjaudīgākais klēpjdators, lai arī aprīkots ar tik pat lielu 8,9 collu ekrānu (1280×768), cenas ziņā vairs ne tuvu nav draudzīgs (750 dolāri) kā Eee PC. Tas aprīkots ar 2 GB atmiņu, Bluetooth, tīmekļa kameru, SDHC atmiņas karšu ligzdu, VGA izeju un citiem ikdienišķiem klēpjdatoru atribūtiem. Atšķirībā no pirmajiem trim klēpjdatoriem, šis modelis būs aprīkots ar pilnvērtīgu 6 šūnu akumulatoru (pirmajiem trim – 3 šūnu). Papildus šim te, HP piedāvā 120 GB un 160 GB (abi 7200rpm) diskus kā papildus opciju.

[img]/images/upload/onenote_2.jpg[/img]
Atšķirība no Asus Eee PC ir vērojama ne tikai cenā, bet arī tehnoloģijās. Vairāki portāli šo HP soli jau nosaukuši par neizprotamu un neveiksmīgu. Ņemot vērā to, ka Eee PC otrās paaudzes dators ar daudz labāku specifikāciju maksās aptuveni 500 dolārus, HP Mini-Note visticamāk izvēlēsies tikai tie, kam iepatiksies attiecīgās ierīces dizains vai citi piesaistoši sīkumi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us