Hewlett Packard (HP) un Arizonas Universitātes struktūrvienība Flexible Display Center (FDC) prezentējuši pirmo prototipu ekrānam, kas pēc viņu pašu vārdiem ir „pieejams un pielāgojams”. Tas ir viens no soļiem nākamās paaudzes e-grāmatas izstrādē, jo plēvei līdzīgais displejs izmanto arī tā saucamo „līpošos” pikseļu tehnoloģiju.
Ekrāns nodrošina ne vien statiskas, bet arī kustīgas bildes rādīšanu dažādu video apskatei. Papildus tam, produktam ir „sticky pixels” tehnoloģija, kas nodrošina statiska attēla rādīšanu arī atvienotas enerģijas padeves gadījumā.
Komponente veidota ar pašcentrējošās drukas litogrāfijas tehnoloģiju (SAIL – self-aligned imprint lithography), kuru izstrādājusi HP. Ekrāna izgatavošanā izmantotas vairākas kārtas ar pusvadītāju materiāliem, kas uzklāti uz polietilēna naftalāta (PEN) pamatnēm.
[img]/images/upload/hp_flexible display.jpg[/img]
Šī tehnoloģija ļauj dramatiski samazināt izmaksas un palielināt ražošanas tempus. „Līdz ar zemākām ražošanas izmaksām, SAIL nodrošina arī dabai draudzīgu pieeju displeju ražošanā. HP izstrādātajam ekrānam ir FCD apstiprinājums un tas demonstrē ievērojamu inovāciju, kuru mēs piedāvāsim nemitīgi augošajam tirgum,” skaidro viens no HP Labs vadītājiem Karls Tausigs (Carl Taussig).
„Pielāgojamie elektroniskie ekrāni spēlē aizvien būtiskāku lomu globālajā tehnoloģiju tirgū, esot par pamatu jaunai portatīvo ierīču paaudzei – e-grāmatu lasītājiem un līdzīgiem produktiem,” raugoties nākotnē informē iSuppli tirgus izpētes kompānijas pārstāve Vinita Jakhanavala (Vinita Jakhanwal).