Honda nākamgad laidīs klajā jaunu hibrīdauto

Japāņu autobūves kompānijas Honda paziņojusi, ka nākamā gada „Zemes dienā” (22. aprīlī) klajā nāks jauns Toyota Prius hibrīdauto pretinieks. Honda piedāvātais ekoloģiskais pārvietošanās līdzeklis piedāvās lielu ietilpību, saglabājot samērā zemu cenu – ap 19 tūkstošiem ASV dolāru.

Honda ir pirmā kompānija, kas publiku ASV iepazīstināja ar hibrīddzinēju, taču Insight modeļa popularitāte strauji kritās līdz ar Toyota Prius parādīšanos tirgū. Jaunākā informācija no Honda pārstāvjiem liecina, ka kompānija jau nākamgad plāno piedāvāt piecu durvju hečbeku (iespējamais jaunais Insight modelis), savukārt 2010. gadā patērētāju vērtējumam tiks nodota sportiska hibrīdkupeja CR-Z un Honda Civic Hybrid. 2012. gadā veikalos nonāks Honda Fit hibrīdauto.

[img]/images/upload/hondahybrid_prifight.jpg[/img]
Pirmās ziņas par jauno Insight vēstīja, ka tā cena varētu būt ap 22 tūkstošiem dolāru, taču jaunākā informācija liecina, ka tā varētu grozīties ap 19 tūkstošiem. Pļāpīgākie Honda darbinieki skaidro, ka auto būs veiktspējīgāks, taču ekonomiskāks par Toyota Prius un vidēji (jauktajā režīmā) tērēs pat nieka 3,78 litrus degvielas uz 100km. Šobrīd inženieri šo auto sauc par „New Dedicated Hybrid Vehicle”, taču oficiālais nosaukums vēl nav skaidrs – tas tiks paziņots Parīzes Starptautiskajā autošovā 2008 (oktobrī).

[img]/images/upload/Honda_CR-Z.jpg[/img]

[i]Honda 2009. gada modelis CR-Z[/i]

Autoražotāja mārketinga nodaļa lēš, ka tuvāko divu gadu laikā tiks pārdoti 500 tūkstoši hibrīdauto, kas ir apmēram 10 procenti no kopējā kompānijas saražoto auto skaita. 200 tūkstoši nonāks Japānā, 100 tūkstoši – ASV, savukārt pārējie 200 tūkstoši tiks „izmētāti” pa visu pasauli (50 tūkstoši Eiropā).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us