Hitachi prezentē katra datorlietotāja sapni – ātru un ietilpīgu cieto disku

Viens no tirgus līderiem cieto disku tehnoloģiju uzlabošanā – Hitachi – vakar prezentējis pasaulē pirmo cieto disku kompāniju vajadzībām, kura ātrums ir 15’000 apgriezieni minūtē, savukārt kapacitāte – 450 GB. Pēc kompānijas domām šāda ierīce nodrošinās vēl nebijušu ātrumu, tajā pat laikā piedāvājot lielu ietilpību.

Ultrastar 15K450 iekšienē atrodas četras 112,5 GB ietilpīgas plates un 16 MB kešatmiņa, kas komplektā ar lielo ātrumu (un tātad – arī lielo troksni) nodrošina vidējo pieejas laiku apmēram 3,6 milisekunžu robežās. Ierīces radīto troksni kaut cik slāpēt centīsies diskā iebūvētā Rotation Vibration Safeguard tehnoloģija un īpaši gultņi. Disks veikalu plauktos nonāks jau šajā ceturksnī, taču to nebūs lemts lietot ikvienam.

[img]/images/upload/hgst.jpg[/img]
Lai arī šādu ierīci vēlētos teju ikviens rūdīts „geimeris”, Hitachi pagaidām lēmuši, ka disks būs pieejams vai nu ar 3 Gb/s Serial Attached SCSI (tā saucamo SAS), vai nu ar 4 Gb/s Fibre Channel (FC) interfeisu, tādējādi to bez papildus aprīkojuma nebūs iespējams izmantot tipiskos mājas datoros: „Ultrastar 14K450 ir ideāls risinājums rezerves kopiju veidošanas centriem un nozīmīgiem serveriem, piemēram, tiešsaistes tulkošanas ierīcēm vai citu intensīvu datu bāzu apstrādei,” sacīts Hitachi paziņojumā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us