Hitachi iepazīstina ar biometrisko stūresratu

Tokijas motoršovā Hitachi iepazīstināja ar jau labu laiku zināmu tehnoloģiju, tikai šoreiz tika parādīta tehnoloģijas praktiskā puse. Tika demonstrēts stūresrats ar pirksta iekšējā attēla autentifikācijas tehnoloģiju. Jaunā tehnoloģija neatbild tikai par autovadītāja autentifikāciju automašīnā, kas, starp citu, notiek sekundes laikā pēc stūresrata apķeršanas, bet atbild arī par automātisku samaksu, lietojot dažādus drive-thru pakalpojumus.

Iespējams norēķināties arī par mūzikas lejupielādēm automašīnā (tīmeklī pieslēgtām audio sistēmām), kā arī katram pirkstam piešķirt pieeju automašīnas funkcijām, piemēram, rādītājpirksta kontroli pār sāna spoguļiem, bet kāda cita pirksta kontroli audio sistēmai. To visu var izdarīt skatoties uz ceļa – nenoņemot rokas no stūres. Šo tehnoloģiju arī neietekmē taukaini vai netīri pirksti.

Hitachi pie pirksta iekšējā attēla autentifikācijas metodes strādā kopš 1997. gada. 2005. gadā uzņēmums iepazīstināja ar šīs tehnoloģijas automašīnu rokturiem. Tehnoloģija izmanto pirksta attēlu, kas tiek iegūts ar gaismas palīdzību. Nākotnē tehnoloģiju paredzēts izmantot arī bankas automātos, datoros un reģistrācijā.

Avoti: businessweek.com, hitachi.co.jp

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us