High-end serveris no IBM

Kompānija [b]IBM[/b] ir paziņojusi, ka no š.g. 18. februāra uzsāk jauna [i]High-end[/i] servera [b]p5-575[/b] pārdošanu. Jaunais serveris ir domāts izmantošanai klaster-masīvos.
Servera augstums ir tikai 9 cm, platums – 61 cm, dziļums – 127cm. Pēc izmēriem serveris ir moduļserveris, kaut nedaudz lielāks kā vairums tāda tipa serveru.
Līdz 64-iem [b]p5-575[/b] serveriem var tikt apvienoti klasterī, kura nosaukums ir paredzēts – [i]IBM Cluster 1600[/i].
Sākumā serverus varēs savienot kopā caur [i]Gigabit Ethernet[/i]. No nākošā gada II kvartāla tiek plānots arī atbalsta komutātors [i]IBM pSeries High Performance Switch[/i].

[img=/images/upload/ibmserver.jpg]IBM server[/img]

Ieskatoties servera “vēderā”, redzams, ka viss ir ļoti labi pārdomāts – tiek uzturēta no 1GB līdz 256GB [i]DDR1[/i] atmiņa, un līdz astoņiem [i]Power5[/i] procesoriem.
Serverī izmatotie [i]Power5[/i] procesori strādā ar 1.9Ghz frekvenci, bet atšķirībā no parastajiem [i]Power5[/i] procesoriem, serverī izmantotajiem ir tikai viens kodols – šādu risinājumu servera konstruktori izskaidro ar to, ka divkodolu procesoriem būtu grūtības ar siltuma izvadīšanu no šī, maza izmēra, korpusa.
Katrs no procesoriem ir apgādāts ar 1.9MB [i]L2[/i] kešatmiņu un 36MB [i]L3[/i] kešatmiņu.
Korpusā ir vieta divu cieto disku, ar kopējo ietilpību līdz 293.6GB, ar “karstās nomaiņas” ( [i]hot-swappable[/i]) iespēju, ievietošanai.
Ir iespēja veidot līdz 16 [i]hot-swappable[/i] HDD glabātuvi ar minimālo ietilpību 73.4GB un maksimālo – 1.17TB.
Serveris var tikt darbināts ar [i]AIX 5L[/i] (IBM izstrādāts UNIX variants), [i]Red Hat Linux[/i] un [i]Novell[/i] operacionālajām sistēmām.
Pirmie servera pasūtītāji jau ir zināmi – tā ir ASV Livermoras Nacionālā Laboratorija, kura plāno izmantot, [b]p5-575[/b] klasteri, atomieroču izgatavošanas procesu modelēšanai.

Avots: [url=http://www-1.ibm.com/servers/eserver/pseries/hardware/highend/]IBM.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us