HDTV nodrošinošs satelīts gatavs startam kosmosā

Lielākais SES SIRIUS satelīts- SIRIUS 4 garantēs pieaugošo pieprasījumu pēc HDTV pārraides, pārklājot kā Baltijas un Skandināvijas valstis, tā Centrāl- un Austrumeiropu un Dienvidāfriku.

SIRIUS 4 darbosies vismaz 15 gadus un nodrošinās ar televīzijas, radio un platjoslas komunikācijām. SIRIUS 4 būs kompānijas lielākais satelīts ar tās 54 retranslatoriem. Tā ietilpība ir 10 reizes lielāka par Zviedrijas virszemes tīklu.

Viens no iemesliem miljons eiro investīcijām satelītā šobrīd ir televīzijas tirgus, kas pakļauts transformācijai ar pārslēgšanos uz HD pārraidi, kas saistīts ar straujo pieaugumu pieprasījumā pēc joslas platums.

“Pieprasījums pēc HD kanāliem turpmākos gados pieaugs vēl straujāk un mums operatoriem jābūt sagatavotiem attiecībā uz ietilpību. HD pārraidei nepieciešams 16 Mbit/s joslas platums, salīdzinājumā ar “parasto“ pārraidi- 4 Mbit/s. Sirius 4 mūs nodrošinās arī ar labāku ģeogrāfisku pārklājumu uz austrumiem, kas nozīmē jaunas biznesa iespējas jaunos tirgos,” uzsver SES Sirius direktors Håkan Sjödin.

Šobrīd SES SIRIUS ir divi komunikācijas satelīti- SIRIUS 2 un SIRIUS 3 – kas jau pārklāj visu Eiropu.

Pēc vispārējām pārbaudēm kompānijā Lockheed Martin, Kalifornijā, kur satelīts SIRIUS 4 tika pakļauts ekstrēmiem apstākļiem, līdzīgi tiem, kādi pieredzēti palaišanas laikā un darbībā, šobrīd tiek pārvests no Kalifornijas ASV rietumu krasta Baikanora Kosmodroma (Baikonour Cosmodrome) uz Kazahstānu, CentrālĀzijā. Kazahstānā jaunais satelīts tiks savienots ar Proton raķeti, kas pacels satelītu kosmosā.

SIRIUS 4 ģeostacionāri tiks novietots 36 000 km orbītā virs zemes virsmas. Šādā augstumā, orbītas ieiešanas periods ir 24 h, kas nozīmē, ka satelīti ir stacionāri relatīvi zemei.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us